Monkey King Reborn

• Čína Xi you ji zhi zai shi yao wang (viac)

Seffi

Z názvu jsem očekával zrození opičího krále, podobný příběh jako u zrození Nezhy, ale tady už je Wukong dospělý a doprovází svého mistra. Hlavní děj je klasický preset většiny čínských animáků s božstvem. Nejprve je seznámení se stvořením světa z chaosu, pak následuje vypuštění démona, a na konci děje je zahnání démona. Téhle osnovy se drží i opičí král. Film dokáže hlavně zaujmout rozmanitým prostředím a akčními scénami, ale takový je už standart u čínských animáků. Občas se s animací šetřilo, ale bitky vypadají velkolepě, hlavně když bojuje Wukong se svou holí. Hodně mě bavila Wukongova arogantnost a namyšlenost a s nimi spjaté vtipné momenty. Na scéně se objeví ovocný bůžek, který má být zřejmě roztomilým prvkem ve filmu, ale na mě jeho chování působilo moc rozporuplně, protože se choval jako mimino, ale byl natolik inteligentní, aby dokázal rozumně používat životní sílu čchi. V závěru filmu se Wukong kvalitně rozehřál, takže snad v dalším díle nevychladne. Každopádně pro opičího krále mám ale nostalgickou slabost, takže za mě 78%. ()

• Na konci filmu jsou k vidění dvě mezititulkové a jedna potitulková filmová scéna. (Rominator)