Miłość, seks & pandemia

Poľsko, 2021, 120 min

Réžia:

Patryk Vega

Anna Mucha, Małgorzata Rozenek-Majdan, Zofia Zborowska-Wrona, Weronika Lesiak, Sebastian Dela, Dawid Czupryński, Leonardo Marques, Wojciech Sikora (viac)

Miłość, seks & pandemia je príbehom troch priateliek a synovca jednej z nich. Kaja (Anna Mucha) je ambiciózna žena pracujúca pre známy bulvárny časopis. Keď sa na scéne objaví v bare známy zvodca žien Johnny, Kaja vidí okamžitú príležitosť k akcii a k napísaniu prelomového článku pre bulvár. Avšak, aby sa tak mohlo stať, musí sa s Johnnym vyspať. Olga (Zofia Zborowska-Wrona) je známou prokurátorkou so silne feministickým zmýšľaním, ktoré podľahne magickému opojeniu tajomného muža z exotického Východu. Nora (Małgorzata Rozenek-Majdan) fotografuje celebrity a už dlho je sama. Všetko sa však zmení po tom, ako sa spozná s oveľa mladším modelom Alfom, ktorý sa prihlásil na inzerát kvôli foteniu. Bartek (Sebastian Dela) je bratrancom Kaji. Pochádza z rodiny svedkov Jehovových a nikdy nevidel nahú ženu. Všetko sa náhle zmení po tom, ako sa prebudí na záchytke spolu s profesionálnym striptérom. Toľko v skratke k filmu, ktorý odkrýva pravú tvár lásky v časoch pandémie a lockdownu. (sochoking)

mira007

Milování,sex a pandemie, jo ten název je všeříkající k tomuto kousku polského mága Patryka Vegy, tentokrát sice žádná gangsterka, ale přesto fascinující záležitost ve zběsilém tempu - geniální je, že ikdyž to má hluchá místa, nebo dokonce hloupá, tak ten rychlý filmový styl, který kříží atraktivnost nějakého hudebního videoklipu a vizuálu porna, z toho dělá něco, na co se dobře kouká ikdyž je to ve výsledku průměrná věc. Takhle progresivní filmy se u nás netočej. ()

sochoking

Od najnovšieho Vegy som neočakával veľa. Valí filmy ako na bežiacom páse a šiel som na to do kina len z princípu, že ho mám rád. Prvá polovica filmu sa ťahá a dosť ma nudila až som to chcel zabaliť. Našťastie v tej druhej sa to dejovo rozbehne a film ma začal baviť. Film je o troch kamarátkach, ktoré, ked sú sami, sú veľmi zraniteľné, ale spolu tvoria jeden silný celok. Jedna je novinárka, druhá právnička a tretia fotí celebrity. Nakoniec je tam ešte jeden chalanisko Jehovista, ktorý sa otočí o 180 stupňov a stane sa z neho totálny klátič. Film teda nie je ničím šokujúci a ani klasicky vegovsky vtipný. Je to vlastne dráma a to mi celkom sedelo. Potešil by som sa však, keby Vega svojich hrdinov vytrestal viacej. Možno by som šiel s hodnotením vyššie. 60% ()

EvilPhoEniX

Starý dobrý a můj milovaný Vega je zpět! Ten chlap je režisér, kde se na každý jeho film těším a vím, že se budu královsky bavit a je úplně jedno jaké téma zrovna natočí, protože vždy je to neskutečná jízda. Tohle sice nebude patřit k jeho nejslavnějším filmům ( násilí i gore zde úplně absentuje) a minulý Small World byl úplně exploatační očistec. Tentokrát si bere na paškál milostné vztahy a koronavirus a opět to podává velmi otevřeně a s ohromným stylem. Máme tu tři kamarádky, kde ta první je novinářka ( neskutečná kráva!!), která píchá chlapy z Tinderu a zničí největšímu playboyovi ve městě kariéru  ( Toho chlapa mi bylo opravdu líto a co vše kvůli ní prožije je fakt neskutečný Peklo, včetně znásilnění chlapa chlapem!). Ta druhá je fotografka a rozjede hereckou kariéru mladému modelovi, s kterým spí, ten to však dotáhne až do Porna, takže je z toho psychicky na dně. Ta třetí je právnička, kterou oblbne šarmantní Arab a zažije doslova Islámský vztah včetně ponižování a ubližování- Tenhle vztah byl fakt slušně vyhrocený a hezky poukázal na Muslimskou kulturu a vztah k ženám. Poslední příběh je o jehovistovi, ze kterého se stane striptér a prvotřídní klátič- tohle byl nejzábavnější příběh. Vega tu vtipně zakomponoval koronavirus, kde následný lockdown všem lidem rozvrátí milostné vztahy i život, to jsem ještě neviděl, aby někdo koronavirus využil ve scénáři tak, že to celý film otočí o 90 stupnů. Vizuálně velmi dobré, občas to má nádech péčka, skvělá je hudba, postavy jsou sympatické, tempo je šíleně rychlé, jde se ze scény do scény a film nenudí ani chvíli a dojde i na humor, takže Vega opět splnil misi. 80% ()