Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

fcreading

Yuzna ma velmi prekvapil s tímto hororom pretože je ukážkové stvárniť zubára ako nebezpečného psychopata ktorý sa zblázni stoho, že ho žena podvádza za jeho chrbát a pripraví každému krvavú pomstu. Gore scénky tu sú opäť dostačujúce, vrtania zubov som sa vždy bál 80 percent. ()

Praxis

No pane jo, a teď už vím, proč se tak strašně bojím zubařů. Ještě by na mě vlítnul takový a to bych se asi zbláznil. Příznám se, že jsem čekal béčko, možná céčko a docela jsem od toho nic nečekal, ale že mě to dokáže zaujmout, to jsem nečekal ještě víc. Samozřejmě, film trpěl nedostatkem snad všeho, financemi počínaje a kvalitními dialogy a scénářem konče. Nicméně doktor mě prostě dostal a jeho rafinované zabíjení ještě více. a ten konec...mnam:-) ()

iolaos

chceme zmenit stomatologii na interaktivni medicinu... po techto slovech a naslednem vlozeni odsavatka do dutiny ustni to prislo... nechutna salva typicky yuznovskych detailu, ve kterych se zde primo vyziva, jeste umocnena neblahym prostredim ordinace... originalni snimek mistra hnusu (s mimoradnou osobnosti v hlavni roli) do nehoz se misty vkrada nejvetsi nepritel filmu - nuda ... 7/10 ()

blackrain

Doktor Alan Feinstone byl šarmantní muž a oblíbený u svých pacientu. Doma se ale choval jako pedant, který chorobně lpěl na čistotě, krásně vyžehlených košilých a ke všemu trpěl depresemi. Jednou nachytal svou krásnou ženu při nevěře. Tahle událost mu totálně změnila život a nejen jemu, pocítí to i lidé v jeho okolí. On se nespokojil jen s pomstou na své ženě. Začal se mstít i ostatním. Scény nejsou až tolik drastické, ale zasáhnou diváka na citlivém místě. Stačí si totiž jen představit, že by na místě šílence byla vaše lékařka nebo lékař. Představa dokáže udělat hodně. ()

kaylin

„Dentista“ je dobrý film, i když nemusí naplnit vaše očekávání. Tohle opravdu není něco, co je extra krvavé, ale já si myslím, že právě zvolená cesta menšího naturalismu, je v tomhle případě ku prospěchu věci. Zubní křeslo je natolik známé prostředí, že si dokážete děs snadno domyslet a budete při některých scénách přivírat oči, protože jinak by se vám mohlo udělat opravdu špatně. ()

Gorehound

Starý dobrý Dentista. Časová kapsula pozdných 90s VHS, v podstate preslnený L.A. thriller, mixnutý s riadne čiernou komédiou, Yuznovskou bizarnosťou a bolestivými gore zábermi, ktoré stále dvíhajú z kresla. Neuveriteľné, čo všetko sa podarilo bez jediného digitálneho FX. Bernsen je vo svojej úlohe nedostižný, záver mohol byť dramatickejší(aj keď ten úplný je skvelý), a patrilo by sa narvať do toho ešte viac toho fantastického gore, ale aj tak. Táto jedinečná klasika je stale dobrá aj tak, ako je. ()

Martin741

Dentista od rezisera Yuznu je len priemerny a dost beckovy horor. Ale na horor je tu malo malo krvavych scen, malo brutality a absentuje atmosfera. 55 % ()

cariada

Šílený zubař proč né,dneska už vraždí kde kdo. Když neunese nevěru své ženy ,tak se musí prostě zmagořit. A jde vyčistit svět od špíny. Ještě že k zubaři nechodím. Po těch sračkách na které jsem před tím koukal je tohle aspoň normální horor. ()

Rodriguez

Po shlédnutí tohoto vynikajícího a ojedinelého snímku Dentista (pochvala za skvělý nápad), bych k zubaři nevykročil ani malíčkem u nohy natož tam usedl - 80%. ()

destroy83

Souhlasím s iolaosem, povedený snímek, ale místy trochu nudí. Ovšem zbylé pasáže jsou opravdu masakrózní, pošahaný dentista, který ordinuje dost brutálním způsobem, ovšem nejvíc to odnese jeho vlastní žena! Dávám čtyři hvězdy. ()

McLushi

Nečekal jsem rozhodně žádnou pecku, ale i tak jsem byl dost zklamán. Ze začátku to vypadalo dobře, myslel jsem, že opravu Dr. Feinstone donutí svoji manželku aby Mattovi ukousla ptáka, ale skončilo to u pouhé představy a pouhé jedné hvězdičky. Očekával jsem víc vražd, víc napětí, víc děje a dostalo se mi jen víc nudy. Z vražd bych pochválil snad jen tu vraždu účetního, ta se mi líbila. ()

wendelin9

Film jsem viděla jako poměrně malá a musím říct, že jsem se bála přísští návštěvy u zubaře.. Naštěstí jsem odcházela se všemi zuby i s jazykem :D ()

Fox Mulder

Dentista je průměrný a chvílemi lehce nadprůměrný horror o šíleném dentistovi, který masakruje své pacienty. Film ještě je výrazný tím, že je hodně okořeněn dávkou černého humoru. Akorát bych vytknul režisérovi Brianu Yuznovi, že ta režie chvílemi vázla. ()

LordSnape

Film, který se stal slavný díky svým mikrozáběrům a trikům. Ale za sebe musím říct, že podruhé bych na něj už nepodíval, jelikož na tohle opravdu nemám žaludek. Varování na obalu je skutečně pravdivé. Také doporučuji se na tento snímek dívat až po návštěvě u svého zubního lékaře. ()

xerno

Neuvěřitelná nuda, fakt mě to nebavilo, takhle nekvalitní horor se vidí málokdy! Jsem zvědav, ačkoli se na to nepodívám, jak vypadá druhý díl, ne, radši žádné předsudky. Jedinná hvězdička k tomuto filmu je za herce, kameru, průměrný scénář a dost povedený dabing. ()

lennyd

Když jednoho dne zahlídne úspěšný zubař Dr. Feinstone (Corbin Bernsen) svoji mladou a krásnou manželku jak si užívá s čističem bazénů, všechno se v něm vzepře, a jeho pohled na celý svět se změní na pohled na ústa, plná kazů. A jelikož on je ten nejlepší zubař, musí se pěkně otáčet, aby svět té hniloby zbavil - začne se svojí manželkou a zrádného čištiče bazénů, pokračuje přes hříšnou sousedku, protivného daňového inspektora a svoji kolegyni v práci. Jenže zapomíná, že s čím kdo zachází, s tím většinou také schází ... Před nedávnem jsem se "rozplýval" nad filmem Arachnophobia, že je jak dělaný na moji fóbii z pavouků. Ale jestli dokáže pavouky ještě něco překonat, tak pak snad jen doktoři, v čele se zubaři (jak říká Dr. Feinstone - "Vždyť my jim pomáháme, tak proč nás tak nenávidí?"). Takže jsem úspěšně při zubařských scénách zavíral oči, a při ječení zubařské vrtačky i uši. Nicméně i tak jde o slušný thriller-horor, při kterém nelze nevzpomenout na výborný Hoffmanův Volný pád. Ale ten nebyl zubařem, takže tam to byla pohodička. Ale zpět .. Corbin Bernsen je jako šílený zubař perfektní, na první pohled takovej milej a sympatickej, ale na druhý, brr. Ale kdo má určitě můj obdiv je mladá Virginia Keehne - jestli ta ještě někdy šla k zubaři, to bych se divil :) A také pochvaluji skvělé masky, hlavně bezzubá zubařova manželka, snad se mi o ní nebude zdát ... ()