Nejnepříjemnější věcí v životě mnoha lidí je právě návštěva zubního lékaře. Tím je Dr. Alan Feinstone, bohatý, úspěšný a strašlivě závislý na čistotě. Tato jeho vášeň pro čistotu je přímo chorobná. Všechno musí být perfektně čisté a lesklé jako krásné bílé zuby. Začíná to nevěrou manželky a mučením svých pacientů, kteří vlastně za nic nemohou. Film je natočen mistrem oboru Brianem Yuznou, s novými triky, které nebyly dosud v žádném filmu viděny. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

geedee

Velice zábavné B-éčko. Yuzna umí pobavit (aha, on měl děsit! To nevadí!)! Výkony herců jsou poněkud přehnané, ale mě se to líbilo. ()

roboroz odpad!

Neskutočná kravina - slabí herci, slabá atmosféra, slabé efekty. Toto keď je horor, tak dovidenia...!!! Aj na béčko veľmi slabé. ()

JanSvoboda

Je na čase změnit svého zubaře, protože Dr. Feinstonovi jde práce od ruky. Žádné dlouhé čekání ani poplatek 30 Kč, a když nebudete jíst bonbony a zuby si budete čistit 3x denně, možná se i od pana zubaře vrátíte. Až teda na tu špínu všude kolem, kterou vám ošetří rozvrtáním zubu, v horším případě také s roztahovačem úst. 2* za zajímavé téma, povedené záběry zákroků a místy vtipkování pana doktora. Určitě se ale nebudete strachy klepat, protože k hororu má Dentista podle mě daleko a spíš budete místy usínat při vesměs nudném ději, jako já. ()

uprchlice

Proč ženský umírají v horroru? Protože jsou děvky a děvky musí umřít! Je to obyčejný život doktora Fienstona, který pracuje jako zubař a má plno klientů. Je bohatý, má krásnou ženu, šťastné manželství, tak proč se z něho stal masový vrah? Odpověď leží hluboko v mysli člověka, který je zžírán nevěrou manželky a své problémy "řeší" na svých pacientech. Mučení začíná jako pouhý omyl jeho nočních můr. Vytrhávání zubů je pouhý začátek. Brzy se schyluje k první vraždě a zároveň k pomstě a vyústí to k dramatickému konci... "Dentista" je skvělý horror, který se vyznačuje přímočarou brutalitu a mučením. Není to typický splatter, spíše "nežný" thriller s "trochou" krve a mučením. Začátek je jen jemný odvar toho, co bude následovat. Otázka zní "Co se honí v hlavě chlapovi, který viděl, jak ho manželka podvádí? "Odpověď je jednoduchá. Černá mysl je pohlcena nenávistí, zlobou a vrcholí brutální pomstou. Divákům se slabším žaludkem bych doporučila jen začátek, protože režisér Stuart Gordon, který se podílel jako producent i na filmu "Re-animator" a také jako režisér filmu "Nevěsta Re-animatora" má celkem velké zkušenosti a ví, jak diváka dostat do kouta s tím, že další den si bude říkat, jestli to, co viděl je opravdu skutečné. Myslím, že to u mnoha horrorů chybí. Ta dokonalost. Ta představa, že je něco skutečné, je nepředstavitelná zábava a krutost v jednom. Corbin Bernsen, v roli doktora Fienstona, byl opravdu přesvědčivý a do detailu děsivý svou charakterní rolí. O dva roky později měl opět možnost zahrát si pomstichtivého doktora. Tentokrát v tom pokračoval z důvodu útěku z psychiatrie, ale jatka opět nastala. Každopádně první díl je famózní už z důvodu originality, zábavy a ze strachu, který divák pocítí vždy, když vstoupí do zubařské ordinace... ()

Mark1983

Průměrný hororový thriller o zubaři zabijákovi,který pravěpodobně nenadchne každého,což u většiny diváků je tento snímek na jedno kouknutí.Já se občas k Dentistovi vrátím. ()

jeany23

Po zralém uvážení dávám plné hodnocení. Prostý příběh o zubaři kterému hrábne, je ozdoben tak krásnými detailními záběry kruťáren prováděných v dutinách ústních, až se mi stahoval žaludek. Corbin Bernsen je super úchylný typ a člověk má až tendenci mu fandit a s napětím očekávat, kdo a jak to schytá příště. Nuda se nekonala. ()

bloks

Urcite nadpriemerny film a urcite nie nudny. Ocakaval som viac brutality, ale niektore zabery su skutocne netypicke a v beznom filme ich neuvidite. Velky klad filmu je nielen herec v hlavnej ulohe, ale aj divna hudba od Howartha. ()

andy60

Ideální film před návštěvou zubní ordinace. Béčkovost je z toho cítit z každého záběru a náš zubař je magor každým coulem. Ale kdo miluje zvuk vrtačky, přijde si na své. ()