Reklama

Reklama

Majstrov Syn

  • Slovensko Jackie Chan a majstrov syn (viac)
Trailer

VOD (1)

Mladý Won Fei-Hung (Jackie Chan), syn legendárneho majstra bojových umení, je až príliš odvážny – rozumej ľahkovážny – a neustále vymýšľa len samé darebáctva, namiesto toho, aby sa venoval zdokonaľovaniu v technikách kung fu... Keď sa však jedného dňa, vďaka jednému z jeho nespočetných žartíkov, zraní syn istého významného muža, rozhodne sa Wonov otec poslať svojho „nevycválaného“ syna do učenia k jeho tvrdému strýkovi Su Hua Chimu (Siu Tien Yuen) - aby ho naučil disciplíne! O strýkovi vie Won len toľko, že svojich žiakov učí jednu z výnimočných techník boja kung fu a že niekoľko z nich vďaka jeho nešetrnému, ba až nemilosrdnému spôsobu výučby skončilo zranených - s trvalými následkami! Won sa spočiatku zdráha, no keď zlyhá v súboji s nájomným vrahom známym pod prezývkou Hromová noha (Jang Lee Hwang), ktorému zaplatili, aby zavraždil jeho otca, pochopí, že techniku „opitého boxu“ sa musí naučiť za každú cenu! (TV Markíza)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (239)

Rominator 

všetky recenzie používateľa

Siu Tien Yuen si zahrál s Jackiem Chanem vedle tohoto snímku také ve filmech Škola hada (Snake in the Eagle's Shadow, 1978) a Kung-fu Kid (Master with Cracked Fingers, 1979) vždy v roli mistra bojových umění, který Jackieho učí bojovat. *** Siu Tien Yuen si stejnou postavu zahrál vedle tohoto filmu také ve snímcích Zui xia Su Qi Er (The Story of Drunken Master aka Drunken Fist Boxing, 1979) a Drunken Master Part 2 aka Dance of the Drunk Mantis (1979). ()

Superpero 

všetky recenzie používateľa

Fakt vtipnej nářez a hodně Jackieho jokeů je opravdu vtipnejch. Skoro až Jim Carreyovskejch rozměrů. Bitky jsou dobrý a filmu ,kde je týpek s poskakujícíma kozama a HLAVNĚ týpek co bojuje jen hlavou, nemůžete dát méně než plné hodnocení. Teď jsem měl možnost to vidět i s českym dabingem od AV studio Praha z roku 1997 a byl to nářez. Fakt dlouho jsem se takhle nezagebil filmovejm hláškám, jak tady. Fakt skvěle odvedená práce. ()

Reklama

sniper18 

všetky recenzie používateľa

Je to vydarená akčná kung-fu komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho lepšie filmy. Má dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý je síce celkom schopný v bojovom umení, ale kvôli svojmu nezodpovednému prístupu sa v ničom nezlepšuje a život je pre neho len zábava, čo sa jeho otcovi nepáči a tak ho pošle za najlepším majstrom. Mladík po tom netúži a tak majstrovi ujde, no keď od potulného bojovníka dostane riadnu príučku, mladík si uvedomí svoje chyby a rozhodne sa u majstra učiť nevediac o tom, že novonadobudnuté schopnosti bude nutne potrebovať. Spracovanie sa mi páči, úvodná trištvrtehodina sa nesie v čisto zábavnom duchu, mladík robí rôzne hlúposti striedané s rôznymi súbojmi, potom už dostane skutočnú príučku, začne sa dlhý a výborný tréning a nové schopnosti skvelo zúročí v záverečnej dvadsaťminútovke. Za celý čas tu nie je žiadne slabšie miesto, celý film si drží slušný štandard. Akce je tu dosť a je veľmi dobrá. Súboje sú spočiatku ešte také jednoduchšie a pomalšie, ale stále sa zlepšujú a tie neskoršie sú už prvotriedne. Väčšina z nich má výbornú choreografiu, sú nápadité a vyniká v nich najlepšia forma Jackieho Chana. Najviac sa mi páčia posledné dva súboje, ktoré sú rozhodne vrcholom filmu, zábavný súboj s bojovníkom používajúcim hlavne hlavu, no všetka akcia je kvalitná. A nič sa nedá vytknúť ani tréningu, ten je perfektný a jeho niektoré časti sú nezabudnuteľné. Herecké obsadenie je takmer rovnaké, ako aj vo filme Škola hada z toho istého roku a tak opäť hlavná pozornosť stojí na trojici Jackie Chan na vrchole síl, Yuen Siu Tien ako jeho zábavný majster tentokrát používajúci aj štýl opilca a hlavný záporák Hwang Jang Lee, no ten tu má o niečo menej priestoru. A nesklamú ani zvyšné postavy. Totožný je aj režisér Yuen Woo-ping, ktorý si drží ten istý štandard, takže tu nemám čo vytknúť a technická stránka je na tom rovnako. Majstrov syn je podobne kvalitný akčný film ako aj tohoročná Škola hada, oba sú to vrcholy Chanovej klasickej kung-fu tvorby. Objektívna kvalita filmu- 80%, film sa páči mne na 77%. ()

mzss1 

všetky recenzie používateľa

Není to žádná velká pecka. Ale zase na druhou stranu koukatelný nadprůměr té doby. Jackie Chan byl skvělý, skvělé souboje, docela i příběh. To vše je v naprostém pořádku. Hluchých míst je málo. Co mi nejvíc vadilo, byla komediální stránka filmu, která to trochu srazila. Vtipné scény ? Spíš trapné. Ale nevadí. Přesto tu čtvrtou hvězdu s odř.ušima dám. Celkově to vidím na dobrých 70% = **** ()

Lateef 

všetky recenzie používateľa

Společně s Mladým mistrem asi vrchol Chanovy kung-fu tvorby. Tréninkové metody, o kterých se nesní ani patriarchům shaolinského chrámu, a absolutně neuvěřitelně vyparáděná choreografie soubojů. Chanovo tělo se kroutí do nelidských tvarů, padá, vstává a zase padá, metá přemety na desítky způsobů, prohýbá bedra v ladných sklopkách a betonovými prsty a zápěstími uštědřuje rány do nechráněných soupeřových míst. I v dnešní době koukám na Jackieho "kouzla" s otevřenou hubou, protože tenhle blázen působí opravdu jako totální šrotovací mašina, která možná schytá hodně ran, ale vždycky najde sílu otevřít pusu, spolykat pár doušků vína a rozjet komba z jiné galaxie... ne... rovnou z jiného vesmíru... protože pokud existuje nějaký jiný vesmír, než ten, ve kterém žijeme, tak z něj pochází Jackie Chan... smekám před tímhle výjimečným bojovým talentem, který nám celou svojí filmovou kariéru předvádí, že pohybové schopnosti člověka se tréninkem stávají nekonečné... ()

Galéria (60)

Zaujímavosti (19)

  • Hlavná postava Wong Fei-hung bol v skutočnom živote predstaviteľ bojového umenia a tradičnej čínskej medicíny. Žil v období konca vlády dynastie Qing. (Peter-1307)
  • Vo filme bolo predstavených viacero štýlov bojových umení:
    - Hung Ga podľa Wong Fei-hunga a jeho otca Wong Kei-yinga
    - štýly hada, tigra a žeriava vychádzajú z Hung Ga so vzťahom k Fujian (Biely žeriav), Lama Pai (Tibetský biely žeriav), čierny tiger a štýl hada z kung-fu
    - štýl opice, populárny ako prvok bojového umenia severnej Číny je tu predstavený tiež veľmi podrobne a vieryhodne
    - štýl opitá päsť
    - štýl taoistických ôsmich nesmrteľných. (Peter-1307)

Reklama

Reklama