Ten, který láme kosti opět bojuje

(neoficiálny názov)
  • Hongkong Nan bei zui quan (viac)

Po cestě napříč zemí se Sam (Simon Yuen) vrací domů, aby zjistil, že jeho žena přijala syna jménem Foggy (Yuen Shun-Yi). Sam je zlostí bez sebe, jelikož chlapec je celkem nemotora a nesvede provádět ani nejzákladnější kung-fu pohyby. I když mu jeho žena nařídí, aby ho učil kung-fu, trápí Sam nevlastního syna nesmyslným a bolestivým cvičením. Vše zpovzdálí sleduje Samův velký rival Rubber Leg (Jang Hwang Lee) s úmyslem usmrtit ho v duelu. Když dojde k duelu, Sam zprvu v souboji dominuje, ale nakonec má Rubber Leg navrch. Když začne jít Samovi doopravdy o život, zasáhne Foggy a podaří se mu Sama odvléct do bezpečí. Musí však urychleně sehnat vzácné léčivé byliny. Ty mu ochotně dodá mistr Sick Fist (Yen Shi-Kwan), který jej následně během léčby vyučuje svou bojovou techniku. Jedná se o neobvyklou variaci opilého boxu, která dokáže porazit nemilosrdného Rubber Lega, je-li správně zvládnuta. (Epistemolog)

Modiwish

Beggar So (Siu Tien Yuen) mě velmi pobavil a jeho postava se mi velmi líbí, ale když ho dokázal dát Rubber Leg(Jang Hwang Lee) tak mě to v jistém smyslu naštvalo, ale scénáristi to tak udělali, aby asi vynikl jeho nevlastní syn, kterého učil bratr Beggara So Nemocné kung-fu. Jinak taková hezká, úsměvná komedie. Jednoduchá zápletka, stejné rozuzlení, prakticky nic nového, ale každého kung-fu fanouška potěši, souboje jsou jako vždycky u Woo-ping Yuena velmi hezky a efektivně povedené. Sice to není takový šok jako u první části Mistrův syn, ale stále poslouží jako velmi dobrá podívaná. ()

Lacike

Tento film skor pripomina pokracovanie Snake in the Eagle's Shadow ako Drunken Mastera, pretoze hlavny hrdina je skor chudacik, ktory potrebuje pomoct a nie fracek, ktory by potreboval skrotit. Takisto sa tu nedockame vycviku opiteho stylu, ale chcípackého stylu. Velkym sklamanim oproti obidvom spominanym filmom je predstavitel hlavneho hrdinu Yuen Shun Yee. Co sa tyka bojovych schopnosti, tak je na tom dobre (kedze pochadza z klanu Yuenovcov, tak je to samozrejmost), ale jeho herecky prejav nie je dvakrat zaujimavy a komedialny talent postrada uplne. Ovela lepsie mu sadnu ulohy magorov a psychopatov, ktore stvarnil v dalsich filmoch Yuen Woo-Pinga. Takze nam tu ostavaju dalsie postavy. Hwang Jang Lee je tradicne demonicky, Simon Yuen Siu Tien pernamentne roztomilo opity, Corey Yuen v jednej zo svojich vacsich uloh adekvatne neprijemny a Dean Shek znova totalne uleteny. Bohuzial vedlajsie postavy sami film neutiahu. Ani subojov nie je tolko aby sa divak nezacal nudit, a skutocne kvalitne a dynamicke su len dve. Suboj dvoch majstrov v opitom style a finale. Ostatne bitky su prilis pomale, fazovana choreografia bola uz v tom obdobi davno prekonana a nezachrani ich ani celkom slusna napaditost pouzitych technik. Proste slusny velmi mierny nadpriemer. 6/10. ()

HKstars

Chcete vidět opravdové (=přímé) pokračování Drunken Mastera? Titulek Dance of the Drunken Mantis v anglické verzi hrdě hlásá Drunken Master, part 2 a děj se opravdu odehrává bezprostředně po událostech prvního dílu, třetí film ve stejných lokacích se však Pingovi nepovedl tak moc jako ty předešlé. Hlavním hrdinou je opět mladík, který příliš neovládá bojová umění, tentokrát je to po vzoru Školy Hada (té se Drunken Mantis podobá mnohem víc než Drunken Masterovi) ukázkový loser, navíc nevlastní syn tuláka Sama, mistra opilého stylu z prvního filmu. Ten se po letech konečně vrací domů a syna potká na tržnici, dokonce se s ním, kvůli drobnému omylu i popere. Jaké je jeho překvapení, když zjistí, že tenhle nezdárník je jeho syn. To však není jediná novinka, která ho čeká. Ze severu Číny se k němu vydal Rubber Legs (Gumové nohy), mistr severního opilého stylu, navíc zkombinovaného se stylem kudlanky. Už ho nebaví jak lidé pořád mluví o Samově neporazitelnosti a na něho se zapomíná. Duel je na obzoru... Drunken Mantis je samé překvapení. Jelikož Jackie se vydal budovat svou vlastní slávu, zůstal Pingovi jen jeho otec (Sam) a Hwang Jang Lee (opět jako záporák - Rubberlegs). Další známou tváří je ještě Samova žena (tetička se kterou se Jackie v jedničce střetl na tržišti), ale zbytek se musel doplnit z "rodinných zdrojů", takže Foggyho, Samova adoptivního syna, hraje Yuen Shun-Yee (Samův pravý syn, jeden z Pingových bratrů), kdo má dobré oči, všimne si ještě mladého Coreyho Yuena v roli Hwang Jang Leeova žáka... Mnohé jistě překvapí vážnější atmosféra snímku, ne že by tu nebyly neustále pokusy o gagy (je to zřejmě Jackieho absencí, ale většina humoru vyznívá příliš nuceně a to navzdory faktu, že Yuen Shun-Yee se opravdu hodně snaží a v porovnání s jeho pozdějšími rolemi je tohle neuvěřitelný odklon ;), ale na povrch vyplouvá Samovo stáří, jeho přehnaná pýcha na svůj vlastní styl a staříkovo nazírání na adoptovaného syna, kterého nechce učit ani uznat za svého, přidává další hořkou příchuť. Sam se naštěstí pořád hýbe jako třicetiletý artista, takže když Ping přestane laborovat s žánrovými poměry, je na co koukat. Tedy občas, jakkoliv se Ping snaží vpašovat do příběhu trochu dramatu, akční scény v podání Samovy ženy jsou old school až to bolí - pomalé fázování nezachrání ani kreativní choreo, v tomhle ohledu film dostává životadárnou injekci až ve chvíli, kdy se na scéně objeví Hwang Jang Lee. Jeho souboj se Samem (který Sam prohraje) je vrcholem filmu (i když jsme teprve ve druhé třetině!) a nepřekoná ho ani finální duel Samova syna s Rubberlegsem. Ptáte se kde je trénink? Nebojte se, dočkáte se... překvapivě se ale nebude vyučovat opilý box, ten už dovedl k dokonalosti Rubberlegs. Foggy (Samův syn) potká kdesi na pastvině (no jo no, holt rozpočty byly tehdy maximálně úsporné) na smrt nemocného mistra, jenž ho naučí "chcípácké kung-fu". Jeho hlavní silou jsou páky, lámačky a bloky a nemusíte u toho být opilí (což je ostatně jedna z výhod Rubberlegsovy kudlanky, i když je opilá, nemusí se při ní tolik chlastat). Přes všechnu snahu (Hwang Jang Lee kope jako o život) však finále nedosahuje kvality hospodské scény (chytřejší kombinace, rozumnější vývoj - finále se nese v klasickém stylu... dávám přes hubu, dostávám přes hubu, naštvu se a ukončím to ;). V porovnání s Drunken Masterem však Kudlanka povážlivě ztrácí - Ping ještě tehdy neměl tolik zkušeností, aby do filmu bez problémů zakomponoval onu dramatickou stránku a většinou se tak dělo na úkor humoru, výmluvným příkladem je malé cameo Deana Sheka coby bankéře, ve scéně která aspiruje na nejnudnější okamžik sedmdesátých let. Ano, přeháním, ale vyjma soubojů a Samových slovních exhibic tu není na co koukat a první polovina filmu je hoooodně rozvláčná, film navíc jen rozvíjí osvědčený koncept a "chcípácké kung-fu" není ani zdaleka tak propracované jako opilý box. Dance of the Drunken Mantis je solidní nášup pro milovníky old schoolů a opilého boxu, Yuen Woo-Ping ale natočil i mnohem lepší filmy a pokud tenhle přeskočíte, u posledního soudu vám to nikdo vyčítat nebude. 50% () (menej) (viac)

melisos

Pro mě zcela bezkonkurenční kung fu film starého dobrého Hong Kongu . Scény vypadají realisticky . Špičková choreografie a také skvělá práce trojice Hwang Yang leeho , Simona Yuena a Yuen Shun Yeeho . Mám velice rád kung fu filmy , které jsou s tématikou kudlanky nábožné a zde je severní styl kudlanky ve spojení s opilým kung fu stylem v podání Hwang Jang Leeho zcela bezchybná a cheoregraficky zajimavě provedená . Myslím si , že neobsazení Jackieho Chana do tohoto filmu , který je 3 . v pořadí mistra Woo Ping Yuena dobrou volbou . Jelikož Chan je spíše v mých očích kaskadér a vynikne ve filmech typu Police story . Yuen Shun Yee , který stvárnil hlavní postavu nevlastního syna žebráka Sama a který se na závěr utká s Hwang Jang leem (Rubber legs,Smrtící noha ) je znamenité rozhodnutí , protože je to spíše bojovník než kaskadér a scény se stvárněním různých stylů kung fu staré Číny jsou věrohodnější . Mimo jiné je to také mladší bratr režiséra Yuena Woo Ping .Příběh je sice klasický , jak to u kung fu filmu bývá , ale ne nudný . Za to a je tu kvalitní akce habaděj se skvělými herci a v prostředí staré Číny . Dokonce mám tenhle film doma s rychlodabingovým provedením .100% ()

PetrPan

Postava Sama Semena alias opilého mistra mi k srdci nepřirostla ani v u nás slavnějším Mistrovu synovi s Jackie Chanem. Onen věčně rozšklebený, starý a špinavý obejda ve dvojce dostává ještě víc prostoru. Seznamujeme se s jeho kung-fu manželkou (Linda Lin) a její vystoupení je tím nejhorším, co jsem zatím v choreografii pod taktovkou Woo-ping Yuena viděl, Cecilka faráře Otíka by jí určitě rozhodila sandál. Rovněž poznáme i Semenova nevlastního syna Foggyho, nevýrazného šklebila a ňoumu ( Shun-YeeYuen). Díkybohu však na straně zla stojí charismatický Jang Lee Hwang neboli mistr severního opileckého boxu Gumové paže a jeho žák (Corey Yuen) a zejména díky nim jsem druhého Drunken Mastera vlastně s chutí dokoukal. Ve své podstatě komorní příběh s minimem vedlejších postav se točí jen kolem střetu Rubbera Legse a Sama Seeda. S potěšením jsem kvitoval fakt, že Semínko dostal na prdel a Legsovi se musel postavit Foggy. Souboje jsou tradičně pohledné, ale není jich mnoho a už to tu jednou bylo a rozhodně líp. Ale ať nežeru, trojka. ()

• Siu Tien Yuen si stejnou postavu zahrál vedle tohoto filmu také ve snímcích Zui xia Su Qi Er (1979) a Mistrův syn (1978). (Rominator)