Walk with Me

Keď sa tridsiatnička Amber (Devin Dunne Cannon) rozhodne opustiť manžela, nie je si istá, kam presne smeruje. Ich láska sa vytratila a hoci je šťastná, že vychováva svoju malú dcérku, nemá jasno v tom, čo bude ďalej. Keď dostane kľúče od jej nového domova od realitnej agentky Logan (Bridget Barkan) ešte netuší, že nová láska môže prísť naozaj nečakane. Tá však bude mať plno úskalí. (Arsenal83)

Arsenal83 odpad!

"I am lesbian now..." Hm. Zas mi to motá hlavu, tak hovorili, že to je vrodené a teraz už nie, to sa dá preorientovať a meniť to každú chvíľu? Lebo to "NOW" mi evokuje, že tá identita sa dá striedať. Aké progresívne! Dnes stačí na tie super pokrokové filmy najať do filmu echt lesbu minimálne jednu, najlepšie obidve, žiadne herecké skúsenosti mať ani nemusí - jedna z nich tu nemá ani profil, taká je slávna, druhú chcú len ochotníci raz za dekádu - ale hlavné je zahrať tú lesbu, hoci o žiadne hranie väčšinou ani nejde. A ešte sa na festivaloch tvária, že ako rebelujú, pritom dostávajú bohaté dotácie, všade sú tlačení a navzájom si odovzdávajú ceny. Hlavná myšlienka? Ak máš manžela a dieťa, no začneš sa nudiť, vyser sa na manželstvo, netreba to riešiť, skús niečo nové, aj tak to bol len hňup, samopriznaný, citujem, "asshole", čo len pracoval, živil domácnosť, ale asi nerozumel štrbinám. Dokonca jej hovorí, že ju miluje, nechuťák jeden! No a samozrejme za novú orientáciu treba bojovať ostošesť, vo filme ukážeme, že spoločnosť je hnusne homofóbna, dokonca na ženy chodiace ruka v ruke furt nejaký buran hulvátsky zakričí, dokonca v Novom Yorku! Tento zmätok ale našťastie vyrieši múdra černoška, ktorá vysvetlí, že ak je žena s ženou alebo muž s mužom, to je to isté, ako keď černoška miluje belocha. Ešte šťastie, že afro osoby vždy dokážu do každej debaty vtiahnuť rasu, inak by sme nemohli byť tak osvietene poučení! Nuž a happy end v tejto dráme na seba nedá čakať. A vlastne nejaké manželstvo, muž, dieťa, to sa akosi vytratilo. Lebo dôležité tu bolo čosi úplne iné, hlavne trenie biologických trhlín. ()