Nadosmrti

Rei pomůže ženě, kterou dlouhá léta miluje, uniknout ze spárů násilnického manžela. Na útěku vzplanou jejich milostné city. (Netflix)

M.i.k.e

Thelma & Louisa v japonském stylu...upřímně jsem se bál s čím přijde skoro dvě a půl hodiny trvající,komorní love story/road movie dvou žen a bál jsem se zbytečně.Stopáž je sice vražedná,ale i když děj plyne poměrně zvolna,nepřináší moc nudných pasáží.U podobného filmu je to skoro až malý zázrak.Obě hlavní hrdinky jsou navíc sympatické a plusem je i to,že se tvůrci nebojí erotiky a nahoty a minimálně jedna scéna je odvážnější,než cokoliv co vzniklo v posledních letech v rámci americké produkce (porno nepočítám)...70% ()

Maximilianus

Film o nenaplnenej láske, o naplnenej láske, o búrlivej láske a pod. Je to ako na hojdačke. Mne to trochu pripadalo, ako keby jedna z dvojice tú druhú využívala, ale nevedel som ktorá. Navyše ako keby ani hlavne hrdinky nevedeli čo chcú. Každopádne príbeh to bol zaujímavý, ale mohol byť kratší. 7/10. ()

NagatoPein

Dobrý film. Japonské filmy bývajú často dosť iné, no toto je tak mierne iné, že sa to myslím dá pekne chápať aj divákovi, ktorý nepozná japonskú tvorbu nejako presne. Sympatické protagonistky a celkom fajn pochopiteľný dejový oblúk. Dramatické scény dávajú zmysel a aj keď to niekedy s nimi je ako na hojdačke, aj tak to celé spolu hrá harmonicky. Čo sa týka erotiky tak téma je zvládnutá parádne. Nejde o žiadne porno aj keď scény sú dosť odvážne, no každá má svoj špecifický význam. ()

Omnibus

"Holky neví, hledají, v srdéčkách si hlodají." A protože jsou obě citově i artově vyhladovělé, nahlodávají i mou trpělivost, jako nějaký šikmooký dablbobr (Pozn. aut.: bobra mají, obě). Rčení "Má kolem toho keců jak Palacký" nejspíš vzniklo pod Fudžijamou. Kdykoli holky něco zásadního vyřeší a divák se těší na další vývoj vztahu, japonečky HUP! Vrátí se obloukem o půl hodiny zpět a začnou vše rozebírat nanovo. Grrr. Pro koho vlastně točí Rjúiči Hiroki? Pro hloupé diváky, neschopné empatie a chápání dramatu, dokud se jim vše aspoň osmkrát nezopakuje? Škoda, protože příběhy o zoufalství nenaplněné lásky mě zajímají a tento, krvavou vraždou zpečetěný, mohl mít grády. KVÍZOVÉ OKÉNKO: [][] Nejpalčivější otázka filmu je: A) Měl František Palacký japonskou babičku? B) Poznal násilnický, ale záletný manžel, podle pár kapek krve, že Rei byla ještě panna? C) Proč je matka příroda tak zlomyslná, že se 4% zamiluje do hetero? D) Hrozí vystřelení oka, pokud je film natahován jak guma od podprdy? [][] Správná odpověď je L) jako licking, ale o hodinu opožděný. Kolik roků natvrdo ode mě vyfasuje Rei za vykrvení tyrana? Nanejvýš tři. ()

dr.horrible

Strašne ťažké na hodnotenie. Hlavne preto, že ten film furt mení tvar. Začiatok vyzerá jak od Sona, potom prídu niektoré takmer sebaparodické dialógy a scény, a chvíľu až rozmýšlate, či ten bullshit myslia vážne. No a tie nasledujú silné momenty; všetko s chlapíkom, ktorý im pomohol, scény s bývalou, scény s švagrovcami. Človek si uvedomí, že dlho nevidel lesbický film, kde si baby skočia do vlasov. Zo začiatku vyzerá jak porno, pritom lesbický sex prichádza po dvoch hodinách. Vyspia sa spolu a plačú. Ja fakt nevim. ()