Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Akčný
  • Dráma
  • Komédia
  • Animovaný
  • Horor

Recenzie (6)

plagát

Len Boh odpúšťa (2013) 

Často som sa stretol s názorom, film nemá absolútne žiadnu výpovednú hodnotu. Podľa mňa ju má a veľkú. Film treba zobrať metaforicky a vyjde vám z toho v podstate bitka medzi zlom a dobrom, kde si Julian hlavný hrdina hľadá svoju cestu za odpustením. Som veľký fanúšik režiséra aj tohoto filmu, nesúhlasím s kritikmi ktorí film dehonestujú. Ak máte radi umelecké filmy určite si to pozrite no nečakajte od toho Drive pretože, toto je o niečom inom. Ak patríte k ľuďom ktorí radi filozofujú alebo polemizujú je to film práve pre vás. Neskutočná kamera a kompozícia farieb v obraze doslova som sa v kine rozplýval. Dávam nekompromisných 100% podľa mňa film roku 2013.

plagát

Batman začína (2005) 

Považovať Christophera Nolana ako klasika sa určite nedá a tak isto sa nedá považovať novodobého Batmana ako klasiku. Tento film sa vymyká klasike a kladie latku niekde pri 99% hodnotenia všeobecne! Už od začiatku filmu mi bolo jasné, že toto nebude len stvárnenie klasiky, ale že to bude niečo omnoho lepšie. Ak by som mal tento film definovať tak je to komiksová insomnia. Reálnosť je presne to čoho sa Nolan drží aj keď pri niektorých scénach je možné pochybovať o reálnosti, ale predsa musíme uznať fakt, že Batman je komiksový hrdina a nie bežná osoba zo života. Nolanove zobrazenie Batmana dáva reálnosti zabrať takým spôsobom, že možno sa v skutočnom živote môže vyskytnúť podobný multimilionár ktorý bude skákať po budovách akékoľvek mesta. Nie samozrejme srandujem aj Nolanova reálnosť má hranice a prekračuje ju niekoľkrát vo filme. Lenže Nolan zobrazil Batmana v najreálnejšej forme aká kedy bola natočená preto je ľahké uveriť, že je to reálne. Príbeh je veľmi dobre spracovaný, kde Nolan výborne pracuje s postavami a ich vývojom vo filme. Nechýba tu ani klasický záporák ktorý je zobrazený zase ne/reálnym spôsobom. Je tu zobrazený Scarecrowov zrod čo považujem za výbornú voľbu keby sa ocitol vo filme z ničoho nič filmu by chýbala tá zvláštna ne/reálnosť. Ja som si Nolanov geniálny počin, výborný herecký výkon Bala ktorý si mimochodom rolu Batmana evidentne zamiloval, nesmierne užíval. Slová ako Nolan natoč aspoň 20 pokračovaní Batmana sú na mieste. Hodnotím 5 hviezdičkami bez akékoľvek zapochybovania. Nolan je pán svojho remesla uspokojuje pritom nielen bežných fanúšikov filmov, ale aj tých ktorí majú radi umeleckejšie a vážnejšie filmy teda kritikov. Tento film jednoznačne patrí do mojej top 10 zbierky.

plagát

Strážcovia (2009) 

Na tento film som čakal ako detsko na hračku. Veľmi ľutujem, že som nebol na ňom v kine no každopádne. Som fanúšikom komiksu. Poznám aj vyjadrenie autora komiksu na film Watchmen “ I will be spitting venom all over it “. Musím, ale nesúhlasiť Zack Snyder je Zack Snyder jeho réžia mi po vizuálnej stránke neskutočne ulahodila hneď v Dawn of the Dead. Slow motion prečo nie, spomalené scény sú predsa cool. Zack Snyder vie kedy má spomaliť scénu čo pre fajnšmekra vizuálok ako som ja je soľ nad zlato. Spomalený výbuch, úvodná bitka radosť sa na podobné scény pozerať. No a najlepší skvost tohto filmu je Rorschach. Jackie Earle Haley stvárnil Rorschacha na výbornú nepamätám sa kedy som mal zimomriavky z hlasu herca vo filme. Hneď pri prvej scéne z Rorschachom som mal zimomriavky po celom telo a plus do toho pochmúrny hlas Haleya neviem to inak pomenovať, len awesome. Každou chvíľou som čakal, kedy na scénu príde Rorschach. Možno práve toto bola jediná chyba tohto filmu. Zack sa mal viacej zamerať na Rorschacha lenže to by potom nezapadlo do seba puzzle ktorý tento film vytvára, Každá postavu má svoju úlohu a má svoj účel vo filme. Ich reakcie a konanie ovplyvňuje príbeh a ani jedna scéna nie je zbytočná. To znamená, že Rorschach je vo filme akurát a myslím si keby vo filme bol viacej Rorschach miesto iného hrdinu zhatilo by to film. Koniec filmu je veľmi inteligentne spravený pre dobro spoločnosti sa musí obetovať jeden hrdina. Adrian mal dobre zosnovaný plán ktorý mu do posledných bodov vyšiel, alebo nie tak celkom ? Rorschavove slová k Danielovi vo mne vzbudili nezapomenuteľnú scénu zo slovami. “ Never compromise not even in the face of armageddon. That has been always difference between us Daniel”. Tento film ako fanúšik comiksu hodnotím 5 hviezdičkami a tak isto som fanúšik aj filmu.

plagát

REC (2007) 

Najlepší horor súčasnosti ? Ak nie najlepší tak určite je medzi nominovanými. Nekompromisné, hrôzostrašné, krvavé, miestami nechutné, výborná psychológia postáv, výborný herci ktorým som veril každé jedno slovo čo je pri podobných filmoch veľmi podstatné k navodeniu atmosféry. Hlavná hrdinka vám môže pripadať ako neznesiteľná, ale garantujem, že len na začiatku filmu ďalej sa film strhne v boj o holý život v izolovanom viacposchodovom dome. Máme podobné schodisko v našom činžiaku a nebolo mi veselo keď som šiel večer po ňom. Tento štýl natáčania som prvý krát videl pri Blair Witch Projekt no ten film bol totálny blábol, fanúšikovia nech mi odpustia, ale ja som sa na tom smial. Ak to porovnám s REC tak je to diametrálne odlišný film nie v štýle, ale v spôsobe zobrazenia monštier, navodení atmosféry ktorá vrcholí podkrovím. Jedna z najstrašidelnejších scén aké som kedy videl. Ak by mi niekto meral adrenalín mierka by prasklo. Blair Witch neponúkol nič iné iba obstojné herecké výkony a mihanie kamery. Pozor spoiler: Videl som už aj REC 2 takže zo zombie sa nám stali sluhovia diabla čo som nečakal ani v mojich najdivokejších snoch určite takéto vyústenie príbehu neodsudzujem, práve naopak podporujem. Španieli vedia ako vystrašiť diváka a funguje im to lepšie ako Američanom. Americký remake nesiaha originálu ani po členky. Nie je nad španielsky jazyk a podkrovnej scény, kde budete obhrýzať diaľkový ovládač ako kakaové rezy. Ak ste ho ešte nevideli ako fanúšik hororov vám ho odporúčam nie sú to 80. roky, ale jeden z najlepších hororov aké som videl v poslednej dobe a nenechajte si ujsť ani REC 2. Tento film je oldschoolové gradovanie atmosféry až do bodu, kde sa nebudete chcieť pozerať na TV ak sa chcete naozaj báť odporúčam. Hodnotím 5 hviezdičkami takéto množstvo strachu som nezažil od Votrelca.

plagát

Ajťáci (2006) (seriál) 

Ak hľadáte definíciu pre šialenosť práve ste ju našli. Dialógy sú nastavené presne na to aby ste sa zasmialy a to poriadne na hlas. Situácie sa dajú označiť ako totally hilarious. Prečo by som mal zbožnovať tento seriál ? Určite v tom hrá veľkú úlohu Moss a bláznivý šéf Denholm ktorého neskôr vystrieda jeho syn ešte viacej pomätenejší než jeho otec a samozrejme kôli smoliarovi Royovi a jeho príbehmi s ženami. Jen trochu zaostáva za Mossom a Royom, ale aj Jen má svoje čaro pre tento seriál a veľakrát dopadá ako terč výstrelkov Mossa a Roya príklad. “ Jen this is internet.” Kde Moss a Roy povedia Jen, že internet je malá čierna skrinka a, že internet má radu starších. V každej jednej serii a v každom diele nájdete hlášku z ktorej sa popukáte od smiechu a ak je vám po vôli britský humor tak tento seriál je pre vás víťazstvo. Graham Linehan je kráľ britského humoru a vie čo presne má robiť aby diváka obrazne zabil od smiechu. Hláška ktorá sa určite stane epic ak už ňou nie je. “Skúšali ste to vypnúť a zapnúť ?” Jednoducho radosť sa zabávať. Čo vyčítať tomuto seriálu ? Nič absolutne nič iba ak by som spomenul málo dielov v jednej sérii, ale to je bezpredmetné, kedže každý jeden diel ma zabíja od začiatku až po koniec. Odporúčam vám pozerať v originálnom znení. Moss má neskutočne charizmatický hlas ktorý sa totálne hodí na geeka. Sám neviem určiť najobľúbenejšiu epizódu každá má niečo iné do seba. Proste si pozrite všetky štyri série. Nedočkavo očakávam piatu sériu ktorá ma byť posledné no dúfam, že nebude. Dávam tomuto seriálu 5 hviezdičiek bez jediného zaváhania. Definition of crazy.

plagát

Wrestler (2008) 

Ako fanúšik WWE, TNA, ROH, PWG a všeobecne wrestlingu … som si tento film neskutočne užíval. Aronofsky zapojil do filmu reálnych wrestlerov, čo ma neskutočne potešilo vidieť vo filme ľudí ako Necro Butcher, R-Truth, Claudio Castagnoli bol pre mňa skvost. Jedine čo mi na filme vadilo bolo zobrazenie CZW spoločnosti táto spoločnosť je reálna, ale ja osobne toto nepovažujem za normálne je to prílišný extrém ako ste mali možnosť vidieť vo filme. Telá lietajúce cez sklo a podobné veci videl som už aj horšie zápasy, no neuznávam túto spoločnosť práve pre prílišnú brutálnosť. Znesiem veci ako stôl, stolička, rebrík dokonca aj ohnivý stôl, no ostnatý drôt, neonky, sklo je už veľa. Je pravda, že wrestling sám o sebe je veľmi bezpečný no nechápem prečo ísť do ešte väčších extrémov. Každopádne som veľmi rád, že Aronofsky nevyužil spoločnosti ako WWE alebo TNA toto sú podľa môjho názoru komerčné spoločnosti nie Indy. Chválim využitie Indy spoločností ako ROH pri konci čo mne sa veľmi páčilo. Úplne som sa vžil do postavy The Ram mimochodom výborne zahraná rola v podaní Mickeyho Rourka. Kamera je surová, reálna čo vo filme vyvoláva pocit dokumentu, alebo zdokumentovanie života Rama. Aronofsky stavil na reálnosť čo mu parádne vyšlo. Musím pochváliť aj výpoveď života wrestlera netvrdím, že v reálnom živote každý wrestler takto skončí no je ich veľa. Výborným príkladom je Ric Flair ktorý nedokáže ísť do dôchodku a prestať s wrestlingom a myslím si, že už je dosť starý na wrestling, ale je to jeho rozhodnutie. Spomeniem si ešte na Scotta Halla, alebo z ECW The Sandman. Kapitola sama o sebe je tiež Terry Funk. Naspäť k filmu. Vo filme bolo výborne zobrazené v scéne pri podpisoch, keď sa Ram pozeral okolo seba čo wrestling robí s wrestlermi. Je iné pozerať sa na wrestling ako fanúšik a je iné robiť wrestling. V nedávnej dobe sa mi veľmi páčil postoj wrestlera menom Edge skutočným menom Adam Copeland doktori mu zakázali zápasiť počúvol ich. Prečo toto nevedia spraviť aj ostatní ? To je otázka určite na dlhšie. Čo sa týka záveru filmu mal som nutkanie skandovať RAM JAM RAM JAM RAM JAM, každopádne to dopadlo reálne. Pre wrestlera je svet ring a fanúšikovia. Či už ste alebo nieste fanúšikovia wrestlingu určite si prídete na svoje hodnotím 5 hviezdičkami. Na záver ako zaujímavosť by som poznamenal ako funguje spoločnosť WWE. Počkala si aké budú recenzie na film a až po tom ho začala propagovať a reklamovať navyše Mickey Rourke bol na wrestlemanii. Ak by film nemal úspech Vince McMahon by si ho ani nevšimol aj toto je politika veľkých spoločností ako WWE.