Killer and Healer

• Čína Hen jun bu shi jiang lou yue (viac)

Doktor Chen Yu Zhi a detektiv Jiang Yue Lou jsou jako den a noc. Jeden životy zachraňuje a druhý je často bere. Když se ale setkají, vznikne mezi nimi intenzivní přátelství, kdy je jeden druhému oporou. A potřebovat se doopravdy budou, jejich příběh se totiž odehrává v prvorepublikovém Jiang Chengu, kde bují obchod s opiem a násilí je všudypřítomné. (Lex.San)

mmatuli

V boji proti obchodu s opiem ztratí postupně úplně všechno a všechny okolo sebe včetně nejbližšího přítele. Mrtvoly v každé minutě. Vynikající hudba. ()

Lex.San

Killer and Healer bohužel ve sledovanosti trochu doplatil na to, že byl vysílaný ve stejnou dobu jako Word of Honor. Přesto věřím, že si tenhle seriál své diváky našel a ještě najde. K republikánskému období mám v čínských seriálech jisté výhrady. Neobejde se totiž bez politických machinací, opia a čínské opery a ani z jednoho tématu nejsem zrovna unesený. Veškeré mé námitky ale s jasným přehledem přebila ústřední dvojice. Tohle byl taky po dlouhé době seriál s ústřední mužskou dvojicí, kde mi nejen že nevadily ženské charaktery, ale dost jsem jim fandil – hlavně Chu Ran. Příběh už od začátku jede na plné obrátky a místy je to dost drsná jízda, která pro mnohé zúčastněné nedopadne zrovna dobře. SPOILER A i když konec stál některé z postav život KONEC SPOILERU a některé pasáže nebyly moc podle mého gusta, tak si seriál zaslouží vysoké hodnocení – silné 4* (8,5/10) ()