M.E.J.L.A.

Nesvatá trojice je skupina zločinců nezvyklého složení - tvoří ji břichomluvec Echo, cirkusový silák Hercules a liliput Tweedledee. Pod záminkou prodeje zvířat rafinovaným způsobem okrádají své klienty. Film je jedním z mnoha společných projektů režiséra Toda Browninga a herce Lona Chaneyho, který si i zahrál v o pět let mladším zvukovém remaku stejného názvu. ()

PetraMishka

Nesvatá trojice, ve skutečnosti čtveřice kumpánů, kteří se pod rouškou obchodu se zvířaty vloupávají do domů svých klientů. Když dojde k vraždě, svedou policii na falešnou stopu vedoucí k jejich nevinnému zaměstnanci. Nechají ho odsoudit za vraždu, nebo ho zachrání? Jeho jedinou šancí je svědectví majitelky obchodu, ale sám netuší, že je to chlap v převleku. Lon Chaney jako vždy dokonale vtělen do postavy břichomluvce a babičky, zdárně mu ale sekunduje Harry Earles, jehož vzteklý malý silák je naprosto dokonalý. Moc se mi to líbilo, ale zvukovou verzi si dám až s odstupem. ()

dwi

Nebývalý úspěch Unholy Three mezi americkým publikem dodal Browningovi novou mízu a ještě těsněji upevnil spolupráci s démonickým Lonem Chaneym. Producent Thalberg dobře odhadl, že Browningova fascinace abnormalitou, fyzickými deformacemi a frustracemi slaví u obecenstva úspěch, což okamžitě přineslo výnosnou smlouvu u MGM na několik dalších titulů. Obskurní detektivní příběh s ještě obskurnějším triumvirátem hrdinů se dá zároveň chápat jako předstupeň mnohem dokonalejších Freaks. Unholy Three totiž trpí hlavně naivitou samotné předlohy (C.A.Robbinson), která – vedle logických lapsů – dělá z uhrančivého břichomluvce Echa (L. Chaney) pouhou figurku v zajetí neopětovaných citů a nestoudným finálním sebeobětováním sklouzává spíše k románkům z červené knihovny. Škoda. ()