Třináctiletý Lukáš zahyne po pádu z továrního komína. Zatímco policie věc uzavře jako nehodu, Lukášova matka obviní jeho spolužáky ze šikany. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) musí zjistit, zda šlo o nehodu, nebo sebevraždu… (Česká televize)

Chudobka

Tento díl mě dostal. Nadané dítě může být problém, i když to nemusí končit takto tragicky. Tam byl ještě navíc rozchod rodičů, chlapec přišel o otce, měl pocit, že už ho nezajímá. Tím se vše vyhrotilo. Výborné herecké výkony -Žáčková, Vaculík, znovu Řezníček, který i na menším prostoru dokáže příběh okořenit. Po skončení jsem ani nemohla mluvit, v noci spát, pořád jsem viděla toho chlapce na komíně. Možná se příliš útočilo na city, ale bylo to potřeba. Výsledek stojí za to. ()

sofiapetra

Mezi českými seriály z posledních let je to vážně perla. A gratuluji panu Feřtekovi, že si pro sebe konečně našel tu správnou parketu k prezentaci svých názorů na školství. Ty články v novinách přeci jen takovou razanci a dosah neměly. Shrnuto: scénář, dialogy, herci, vše v dokonalé symbióze. Především tedy ale vynikající Vaculík a Řezníček. ()

Skuby47

Velmi dojemný příběh dětské sebevraždy, ale v životě spíše vyjímečný svou příčinou. Běžnější jsou případy dětských sebevražd pod tlakem školní šikany nebo špatného prospěchu a tím pádem nesplnění rodičovských očekávání. Motivací jsou i hádky a alkoholismus či agresivní jednání s dětmi v rodině. To nic nemění na potřebě ukázat i takové případy jakési individuality a osamělosti v dětské povaze a hledat recept, jak podobným tragédiím předejít. Vysoce hodnotím originalitu scénáře a skvělé herecké výkony. ()

hrumsrt

Proč jsem dal první plné hodnocení až téhle epizodě, když už několik dalších epizod by si to možná zasloužilo a tady se z nich můžou uživatelé zbláznit? Pořád je to stejné, výborná ústřední dvojice Vaculík, Řezníček a odvážné téma. Ale tady panuje tak silná emoční hloubka, jakou vidíte málokde... Navíc perfektní nástřel mysterióznosti, kterou tenhle seriál zoufale postrádal! ()

quido_zidle

Wow... I Češi mají své dny (díly, filmy)...Není jich moc, o to silnějí potom zapůsobí. Tady smekám klobouk - dokonalá symbióza scénáře, dialogů, řežie a vedení herců, castingu, hereckých výkonů a hudby! 10 z 10. P.S. i vynecháním naprosto zbytečných odboček děje k nemocné manželce, budoucí milence atd děj dostane spád a gradaci ()

• Premiéru epizody sledovalo 1,25 mil. diváků starších 15 let, což byl nejlepší výsledek večera po 20.00. (rublik05)
  • Natáčelo se ve Slaném, na Kladně a v bývalé elektrárně dolu Schoeller v Libušíně. (rakovnik)