Ochranca

• Česko Ochránce (viac)
Česko, 2021, 10 h 40 min (Minutáž: 60–68 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Lukáš Vaculík, Iveta Dušková, Jaroslav Plesl, Pavel Řezníček, Agáta Kryštůfková, Barbora Kodetová, Lucie Ducháčková, Petra Hřebíčková, Jakub Ludvík (viac)

Aleš Pelán je obľúbený učiteľ na strednej škole. Je to ústretový a spravodlivý človek a nie sú mu ľahostajné ani problémy, ktoré sa v rámci školy vyskytnú. Na škole, kde učí, sa prevalí kauza šikany učiteľky, ktorá bude čeliť veľkému mediálnemu záujmu. Aleš sa bude snažiť spor upokojiť nielen v rámci školy, ale aj smerom navonok, pred médiami. Táto iniciatíva ho postupne vyposúva až na ministerstvo školstva, kde mu bude ponúknuté miesto školského ombudsmana. Ako ochranca učiteľov a detí, bude mať za úlohu hlbšie riešiť problematické prípady, ktoré sa v školstve vyskytnú. (RTVS)

Recenzie používateľa Chudobka k tomuto seriálu (8)

Slabý kus (2021) (E01)

První díl se povedl. Školní prostředí bylo vykresleno věrohodně, problémy s šikanou byly a bohužel budou a je docela složité je řešit. Téma potřebné, velmi dobře zpracované. Lukáš Vaculík výborný. ()

Anjelik (2021) (E03)

Jako učitelka a výchovná poradkyně můžu říct, že řešení je velmi těžké. Pokud máte ve třídě nezvladatelné dítě a rodiče, který nespolupracuje, nemáte moc možností, jak to řešit. Inkluze podle mého názoru není ta správná cesta. Martha Issová předvedla skvělý výkon, ostatně jako vždy. Přínosný seriál, dobře obsazené všechny role. ()

Mužská záležitosť (2021) (E04)

Tento díl mě opět zaujal. Janu Čenskému záporná role sedla, Pavel Řezníček mě baví, velmi se mi líbí také Iveta Dušková. Osobní život hlavního hrdiny má určitě v seriálu opodstatnění, nežije přece ve vzduchoprázdnu. Uvítala bych, kdyby dostal ještě nějaký prostor Vladimír Javorský. Je to výborný herec. ()

Verejný nepriateľ (2021) (E06)

Když se podíváte na organizační směrnice, které se musí dodržovat, aby byla zajištěna bezpečnost dětí při koupání, není to vůbec jednoduché. Ve vodě max. 10 dětí, dozor má být s dětmi ve vodě, pokud skáčou, kontrolovat ze břehu... Těžká situace pro učitelky, tragická pro rodiče. Dobré je např. určit dvojice, které na sebe mají dohlížet - pokud vylezou z vody, měl by si hned někdo všimnout, že dotyčný chybí. Ale to jsou jen slova, skutečnost je daleko složitější. Dobré herecké výkony, v menší roli výborná Regina Rázlová. ()

Vrabčiak (2021) (E07)

Jak může učitel češtiny obhájit výuku nějakých větných členů? Pro život nepotřebné, ale bude to vyžadováno u zkoušek na střední školu. Bohužel. A s tím učitel těžko něco udělá. Takové ředitelky, jako hrála Babčáková, už snad neexistují. Aspoň já žádnou takovou neznám. Potěšilo mě, že byl dán větší prostor I. Duškové a objevil se znovu V. Javorský. ()

Ahoj oci (2021) (E08)

Tento díl mě dostal. Nadané dítě může být problém, i když to nemusí končit takto tragicky. Tam byl ještě navíc rozchod rodičů, chlapec přišel o otce, měl pocit, že už ho nezajímá. Tím se vše vyhrotilo. Výborné herecké výkony -Žáčková, Vaculík, znovu Řezníček, který i na menším prostoru dokáže příběh okořenit. Po skončení jsem ani nemohla mluvit, v noci spát, pořád jsem viděla toho chlapce na komíně. Možná se příliš útočilo na city, ale bylo to potřeba. Výsledek stojí za to. ()

Hidžáb (2021) (E09)

Mnozí tento díl odsuzují, mě ale zaujal. Holčička úplně nedodržovala nastavená pravidla, zbytečně provokovala i přes nesouhlas rodiny, ředitelka školy byla slušná a vstřícná, takže nic černobílého. Ta mladá milenka měla znázorňovat asi rozdílný pohled mladé a starší generace na tuto problematiku. Proč trapné? Copak nemá spousta starších mužů mladičké milenky? To, že vypadají jako šašci, je asi nezajímá. Vypadá to, že  by se Pelán v příštím díle konečně mohl vrátit ke své ženě. Ještě by mohl být trochu slušnější ke svému řidiči. Ale to s tím bonzováním bulváru se mi nelíbilo. ()

Tichá dohoda (2021) (E10)

Pan ochránce to dotáhl tam, kam jsem předpokládala. Tušila jsem, že se se svou studentkou rozejde, ale udělal to pozdě. Jeho nemocná žena by si zasloužila lepšího chlapa. Obyčejný srab. Pěkná scénka, když Řezníček chválil upečený koláč a masíroval ruce. A ten trouba se k ní choval, jako kdyby byla cizí. Možná že manželka byla vykreslena až příliš jako svatá. Jiná ženská by ho už dávno poslala, kam patří. Nejvděčnější roli měl Řezníček a ujal se jí skvěle. Co se týká  sexuálního obtěžování, bohužel, byla jsem toho svědkem několikrát. Zažila jsem i případ, kdy mladá učitelka sváděla žáka 9. třídy. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

Ceny české filmové kritiky ovládla Okupace

05.02.2022

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

12. Ceny české filmové kritiky - nominace

04.01.2022

Dnes byly Sdružením české filmové kritiky zveřejněny nominace na výroční Ceny české filmové kritiky za uplynulý rok 2021. Celkem bylo nominováno 16 děl, z nichž nejvíc nominací (celkem 6) získalo… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD