Třináctiletý Lukáš zahyne po pádu z továrního komína. Zatímco policie věc uzavře jako nehodu, Lukášova matka obviní jeho spolužáky ze šikany. Ombudsman Aleš Pelán (L. Vaculík) musí zjistit, zda šlo o nehodu, nebo sebevraždu… (Česká televize)

milos.bradik

Hodně to útočilo na city, ale tady je to potřeba. To, jak se cítí nadprůměrně inteligentní děti, tady ukázali perfektně, jak nezapadají do škatulek učitelů ani kamarádů a jak kvůli tomu trpí, to je opravdu hrůza. Jednodušší lidé mají prostě život jednodušší. Velkým kladem tohoto seriálu jsou i herecké výkony, které jsou špičkové a to jej také hodně odlišuje od většiny naší seriálové tvorby. Je to prostě špička, která výrazně vyčnívá nad ty ostatní seriály. ()

adaben

Také důležité téma. Trochu mi pouze vadilo, že vedle výjimečně nadaného dítěte byl tentokrát až příliš sportovně i duševně dokonalý a talentovaný i ombudsman. A možná mi uteklo, ale nepochopil jsem, kdo předával informace bulváru? Snad ne nová manželka chlapcova otce. ()

Generi

Když si čtu tady ty soucítící recenze, tak nechápu, kdo vychovává ty debily, kteří šikanují, nechápou, jsou agresivní, atd.? Žeby doma nikdo nebyl prorokem anebo cizímu se tak lehce radí ???? ()

bratr_jezek

Co stojí za sebevraždou malého chlapce? Nebo jen nešťastně spadl z komína, když točil videa o ptácích? Aleš Pelán odhaluje smutný příběh kluka, kterého pořádně neznali ani jeho rozvedení rodiče. ()

v.pohode

Tak tenhle díl je silnej jak noha od kulečníku. Jako jasně, jsou tu úlety. To už se tu psalo, ale tohle téma je tak obrovský, že je vše odpuštěno. Vše je podtrženo naprosto skvělou Hájkovo hudbou, která je stejně silná jak toto téma. ()