Žena za pultom

• Československo Žena za pultem
Komédia / Rodinný
Československo, 1977, 10 h (Minutáž: 45–58 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Jaroslav Dietl

Jiřina Švorcová, Petr Haničinec, Josef Langmiler, Dana Medřická, Jana Boušková, Jan Potměšil, Vladimír Menšík, Hana Maciuchová, Zdeněk Řehoř (viac)

Ľudské príbehy spoza pultu fiktívneho socialistického obchodu... Prvý diel seriálu Anna nastupuje vovádza diváka do jedinečnej predajne potravín, ktorá je niečím neobvyklá. Je akoby z inej krajiny - plná tovaru, dokonca aj zo zahraničia. Dalo by sa povedať, že pripomína Tuzex z tých čias. Anna Holubová nastupuje na miesto predavačky na oddelenie lahôdok. Jedinečnosť príbehu od začiatku stavia na skvelých dialógoch, situačnom humore a opravdivých ľudských vzťahoch. (RTVS)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (13)

Žena za pultom (1977)

Ženu za pultem jsem viděla kdysi jako děcko a pamatuju si, že se mi to celkem líbilo, tak jsem to zkusila znovu. A asi jsem moc sázela na plejádu hereckých jmen, který se objevují v obsazení, tohle prostě není druhá Nemocnice. Čert vem, že seriál neukazoval realitu a soudruh a soudružka tam jen lítali, ale místy to byla prostě nuda (díky za všetečnou Olinku).. Hlavně příběh hlavní postavy Anny Holubové nebyl až tak zajímavý na 12 dílů, několik jich bylo prostě o tom, že ji stalkoval před domem jeden z jejích nápadníků a i to, jak byla správná a dokonalá bylo k neuvěření. Přes co jsem se prostě taky nějak nemohla přenést, já vím, je to děsně povrchní, tak zuby Jiřiny Švorcové, trpěla jsem pokaždé, když někomu dávala pusu. A že to bylo často. Pardon. ()

Anna nastupuje (1977) (E01)

,,A teď za pult, který znamená svět!" To mě slušně rozsekalo. :D Ale jinak přiznávám, že mě to prostředí prodejny prostě nějak zvláštně uklidňuje a užívám si to. Rázná Anna přichází do prodejny a hned tam dělá pořádky, protože nestrpí bezpráví! A já pořád přemýšlím, jaká by v té roli byla paní Hlaváčová, pro kterou to Dietl psal. Na Švorcové, ať už se tam dostala jakkoli, se mi líbí, že fakt vypadá jako obyčejná ženská, kolem kterých procházíte denně na ulici a žádná femme fatale. Jinak obsazení slibuje skvělé ztvárnění postav. První díl je rozhodně dobře napsaný a umí diváka vtáhnout. ()

Příběh zeleninové Jiřinky (1977) (E02)

,,Jiřina jako sexbomba! Já lapám po dechu!" Anna nám chtíc nechtíc zachraňuje jednu situaci za druhou a vše je růžový, zalitý sluncem a jednorožci prdí duhu. 2,5* ()

Příběh šéfova zástupce (1977) (E03)

Žena za pultem mezi třemi muži a dětmi lačnícími po tátovi. Nezáviděníhodná situace. Každopádně to, jak je Anna takovej Mirek Dušín, je celkem nuda. 2,5* ()

Příběh starého Dominika (1977) (E05)

Kterak mladí kapitalisté vykořisťují ty staré urvané socialistické dobráky. K tomu snad jen říct, že takové rodiny budou za jakéhokoli režimu. A tak bych vypíchla to hlavní gró, kdy starý Dominik promlouvá do duše zase Anně, aby uměla myslet i na sebe. Protože zatímco rodiče tu vždy pro své děti budou, je dost možné, že ony tu jednou nebudou pro ně. ()

Vítězství prodavačky Kaláškové (1977) (E06)

Intervence rodiny fakt pobavila. :-) Olinka umí být škodolibý rádce. A tak zatímco na lapálie kolem Kaláškové se dalo koukat, soukromí Anny, jejich dětí a milence mě tak nějak nebaví vůbec. ()

Příběh učednice Zuzany (1977) (E07)

Milá Zuzanka má dlouhé prsty a tak Anně nezbyde nic jiného, než pohotově zasáhnout a pokusit se vyrvat nebohou duši ze spárů drzé mládeže, se kterou dnes všichni jednají v rukavičkách a ti sígři si toho vůbec neváží (že, pane vedoucí!). Mezitím se zdá, že chudina přehrabuje chlapy lopatou. Jednoho sundá z podrážky a ejhle, za rohem se na ni nalepí druhej. 2,5* ()

Příběh dvou pokladních (1977) (E08)

Závist, nepřejícnost a Olinka ve svém živlu. Děti Anny jsou ve fakt blbým věku na to, aby přijaly někoho jiného do rodiny, zvlášť když je do partnerských problémů Anna netahá a tatínek je sobec. Ale možná by stálo za to s nimi zkusit otevřeně promluvit o tom, co je dobré pro mě, jako pro člověka. ()

Příběh důchodkyně Kubánkové (1977) (E09)

Bože... taková lidská dramata, dcerka i s tatínkem nám intrikují a já se musím přiznat, že se zkrátka už nudím. Díky aspoň za paní Medřickou. ()

Příběh šéfova syna (1977) (E10)

Takto se nacpat do baráku chce pevné nervy i žaludek na obou stranách. Aspoň že ta babi má rozum a říká, jak to je. Na Karasova syna jsem se nijak zvlášť netěšila a vida, jak byla tato linka zajímavá. 3,5* ()

Svatba lahůdkové Olinky (1977) (E11)

Vida. Stačilo přestat slídit s červenou károu pod okny a hned se nám to někam hne a je to zajímavý. Jinak Olinka, nezpochybnitelný tahák seriálu, je prostě neřízená střela a Hana Maciuchová ji vystřihla parádně. ()

Vánoce Anny Holubové (1977) (E12)

Přiznám se, že na tento díl jsem se těšila nejvíc, protože prosinec a vánoce. To já můžu, však víme. A bylo to hezký i přes poučení o podvádějící živnostník versus poctivý socialistický obchod. ;) Co mě ale zarazilo bylo to naprosté otočení bábiny, to mi tam prostě nesedělo. ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová

26.01.2021

Ve věku 75 let dnes v Olomouci po dlouhé nemoci zemřela česká filmová, televizní a divadelní herečka Hana Maciuchová. Nejvíce diváku si ji jistě bude pamatovat z televizních obrazovek. Zahrála si v… (viac)

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011

Jiřina Švorcová: 1928 - 2011

08.08.2011

Po dlouhé nemoci zemřela v pražské léčebně dlouhodobě nemocných česká herečka Jiřina Švorcová. Dcera stavebního dělníka a hostinské vystudovala učitelský ústav a Státní konzervatoř v Praze. Po jedné… (viac)