Bišódžo senši Sailor Moon

• Japonsko 美少女戦士セーラームーン (viac)
Japonsko, (1992–1997), 83 h 20 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Naoko Takeuči (komiks)

Kotono Micuiši, Kae Araki, Aja Hisakawa, Mičie Tomizawa, Emi Šinohara, Rika Fukami, Masaja Onosaka, Mika Doi, Bin Šimada, Eriko Hara, Miki Itó, Mijako Endó (viac)

• Season 1 (1992) - 46 epizód

• R (1993) - 43 epizód

• S (1994) - 38 epizód

• Super S (1995) - 39 epizód

• Stars (1996) - 34 epizód

Recenzie používateľa PKD k tomuto seriálu (27)

R (1993) (S02)

Část s Black Moon klanem je téměř excelentní. Pokud by neexistovala (dle mého) ultrageniální 3.s. kterou opěvuji v samostatném komentáři, byla by 2.s. the best. ()

Cukikage wa seidžúró? Moeru Mako-čan (1993) (S02E09)

Absolutní prdel,kde se objeví takové lahůdky typu,chobotnička udělaná z pomocí párku/klobásky/špekáčku,a která vypadá (věřte či ne) jako opravdu chobotnička. S.Jupiter fakt ví,jak utáhnouti soudobé japonské rádoby teenagery na jídlo. A že toho fakt měla v zásobě....bravo. ()

Tenši? Akuma? Sora kara kita nazo no šódžo (1993) (S02E14)

A máme tu závěr takové minisérie v hl.sérii. Vše jest vyřešeno, vše jest dokonáno a nejedno srdce nevyléčitelného romantika, nezůstane bez reakce .;-) ()

Usagi daishock! Mamoru no zekkó sengen (1993) (S02E15)

A jedem! Nad Tokyem se objeví zničehož nic (aniž by ovšem satelity a jiné obranné složky Země, zaznamenaly byť aspoň prd) obří krystalická/krystalová loď, jejíž obyvatelé mají jasný cíl. Který se sice ne vždy shoduje, ale je jasný. Za každou cenu, dostati jistou holčičku s růžovými vlasy a naprostým nedostatkem disciplíny/výchovy, což vám dojde až když se dovíte, kdo jsou její rodiče, hl.,matka. P.s. Mudrc...jede!!!!! Ve srovnání s ním jje Palpatin, jen ubohý amatér. ()

Senši no júdžó! Sajonara Ami-čan (1993) (S02E16)

Velmi sympatická postava v sestavě SM se stěhuje. A nejedno srdéčko, bude zjihlé.:) Samoz., nic není takové, jak se na 1.pohled zdá. ()

Rubeus o taose! Učúkúkan no kessen (1993) (S02E28)

1. se objevení mé absolutně! a totálně nejoblíbenější postavy z celého SM. Sailor Pluto dámy a pánové, přichází na scénu. ()

Usagitači no kecui! Atarašiki tatakai no džokjoku (1994) (S02E43)

Závěr i dnes, kulervoucí řady, ve které uvidíme krystalové Tokyo v budoucnosti (30.st.) dospělé členky SM grupy a vše ostatní. Scifárna skřížená s fantasy,jak dělo. Představte si Pána Prstenů a Avatara a jste hodně daleko, výslednému dojmu. + předzvěsti k té naprosto a totálně the best řadě tohoto fenoménu. Dr.Tomoe již, čeká. Připravte se. ()

S (1994) (S03)

Za mne, vrchol celého seriálu, který beznadějně zbožňuji, již letos 20let. Ta atmosféra a ty scénáře jsou total lahůdkou. Následuje nejslabší 4.s. s jakýmsi cirkusem, kterou od naprostého průseru (ta animace, ach jo) zachraňuje opět humor až na hranici sebeparodie. Každopádně první 3 série jsou the best. Sovereign of Silence aka Královna (či vladařka) Ticha je manifestace postavy takového rozměru, že na to dodnes zírám s otevřenou pusou. A dokonalým seriálovým orgasmem je posledních 11dílů, které tvoří VRCHOL, nejen této série, ale vlastně i seriálu, jako celku. A to nemluvím o lahůdkách typu - probuzení Sailor Saturn, ze které mají i takové tvrďačky, jakými jsou - Uran, Neptun a má nejmilovanější postava z celé ságy Pluto, dost nahnáno. Když si k tomuto pustím desku Orbital - In Sides (zvláště pak EP verzi The Box, kterou tímto vřele doporučuji) jsem doma. A toto je konec mého milostného dopisu. ()

Unmei no kizuna! Uranus no tói hi (1994) (S03E17)

Origin tj.původ vzniku, asi dosti možná nejvíce fascinující postavy ze SM vůbec...Sailor Saturn - posla smrti. Což se docela mile neslučuje s agendou ostatních holčin z Námořnického Měsíce.:))) ()

Jori tataku jori cujoku! Usagi no óen (1994) (S03E28)

Začátek onoho dodnes v rámci tohoto seriálu nepřekonatelného, kulervoucího, 11dílného eposu, jehož značná část se odehrává na jisté MUGEN/INFINITY academy, po které POZOR SPOILER! zůstane na konci jen obří kráter. No, nedivte se. Když jste profesor, jehož tělo okupuje entita z jiné dimenze a vaše dcera jest budoucí Mesiáška Ticha aka Sailor Saturn, tak to ani nemůže býti jinak. To by byl sakra, film! ()

Idžigen kara no šinrjaku! Mugen gakuen no nazo (1995) (S03E31)

Zvíte, jak to bylo vlastně s dr.Tomoem (a co se vlastně totálně podělalo při jednom experimentu) či jak se ty šílené japonské jména/příjmení skloňují.;-) ()