Rozpolcený, ale odvážný Dračí rytíř musí využít sílu draka, kterou v sobě nosí, aby porazil zabijáckého démona. Výpravná fantasy podle online hry. (Netflix)

Kothy

I přesto, že nejsem fanoušek této hry, tak jsem se rozhodl seriál sledovat. Určitě je lepší ji aspoň trochu znát, ať pochytíte souvislosti. Na začátku se představí pár postav a ty nás provází dějem. Sledujeme osud Daviona a Mirany, kteří se spolu vydávají na výpravu za záchranou posvátných lotusů. Zároveň můžeme pozorovat Davionův vnitřní rozpor se svým drakem uvnitř. Celé je to o souboji dobra a zla, tedy Radiant a Dire, zde v podaní Selemene a Terror Bladea. Dozvíme se i dost o drakobijcích a jejich komunitě. Má to jen pár dílů, takže na zbytek si musíme počkat. "Pusť mě dovnitř!" ()

SonGokussj

Možná by pomohlo, kdybych DOTU někdy hrál, ale i větší znalost lore by asi vyústila v podobný komentář. Animací se inspirují u Castlevania, akorát na to mají tak 1/4 finance. Příběh uspěchaný, postavy mění svá přesvědčení z minuty na minutu, poslední díl by vydal tak na tři, nechali otevřený konec, protože je to asi cool a celkově prostě... Zbytečně nasoukaná tuna věcí do 8 episod. Není chvíle, kdy člověk vydechne, nad něčím se usměje, zamyslí se. Pořád se tam něco děje jen proto, "aby se něco dělo", konflikty jen proto, že už dlouho konflikty nebyly, plno věcí nevysvětleno, s výše zmíněnou Castlevanií se to nedá srovnat. Žádný charismetický klaďas ani záporák, žádný celistvý příběh, takové... Meh. AM a dragůn 45 % ()

Milano33

Neskutočne silný zážitok, seriálová adaptácia Doty sa jednoducho podarila! Seriál obsiahol takmer všetko, čo od slušného fantasy očakávam. Malo to pútavý priebeh, duchaplný námet, epické bitky, dobrodružný nádych, dobovú atmosféru, temný tón, intrigy a správne vycibrený humor, ktorý bol prostredníctvom podarených hlášiek skvelo dávkovaný. Tiež nesmiem zabudnúť na drakov, a elfov, ale i mnohé iné fantasy elementy. Samotný fantazijný svet oplýva bohatou históriou a zaujímavým loreom. Nemám problém nazvať tento seriál grimdark fantasy, keďže perfektne zachytáva prvky fantasy reailzmu. A čo sa týka postáv, tie sú báječne prekreslené a dá sa do nich úžasne vcítiť. A páči sa mi práca i so symbolikou, meteforami, kontrastom a paralelami, ktoré dokonale zasievajú pocit, že i sebamenší človek môže mať zásadný vplyv na konflikt kozmických hráčov. ()

C0r0ner

Ale jo, ještě čtyři, protože tuším (spíš doufám), že budou následovat nějaké další série, které to popoženou trochu dál. Tady se nám totiž k mé nelibosti představil pouze zlomek hrdinů a dějově to bylo dost rozhárané a neucelené. Nicméně jak říkám, příslib skvělý a nuda to taky nebyla. 70% Update po druhé sérii - pár nedostatků napraveno, takže zvedám o trošku hodnocení a budu se těšit na další série, začíná to mít slušné grády i co se týče zabíjení postav. Jen tak dál a lépe! 80% Update po třetí sérii. Druhá byla nejlepší, ta třetí se spíš podobá první, tedy ještě tak čtyři hvězdičky, v pohodě se na to kouká, ale nic přelomového. Arcane je o level lepší. Dohromady tedy v průměru 75% ()

CinemaRanger

Hned na začátek musím říct, že vůbec netuším, co DOTA je a seriál jsem si pustil jen na základě doporučení. Nic jsem nečekal, líbilo se mi to, ale nějak extra ohromenej zase nejsem. Krátká stopáž mi vyhovovala. Chválím dobrý vizuál, eRkové souboje a zajímavé postavy. Pokud bude další řada, budu rád. ()

• Jde o adaptaci úspěšné videoherní série ze žánru MOBA. (Mahriz)