Being Dead

Zoolog Joseph (Linus Roache) a jeho žena Celice (Elizabeth Marvel) sa vracajú po rokoch späť na miesto, kde sa do seba prvýkrát zaľúbili a kde splodili i svoju dcéru Syl (Emilotte Persson), aby opäť prebudili k životu ich umierajúce manželstvo. Avšak pri výlete na pláž, kde pred rokmi Joseph objavil dovtedy neznámy druh vtákov, sa stanú obeťou tragickej nehody. (sochoking)

silentname

"Being Dead" je filmom, pri ktorom by som si úprimne prial, aby som si nešťastnou náhodou nezospoiloval koniec. Nakoľko som v jednom momente prehliadol v scénke drobný detail, som sa rozhodol, že sa mi nechce si to vraciať a miesto toho som si otvoril wikipediu. A odtiaľ som sa nedozvedel to čo som chcel, ale to čo som nechcel. Takže moje úvodné odporúčanie bude práve to. Nespoilujte si koniec tak, ako som to urobil sám sebe. Lebo myslím si, že keby som nevedel k čomu na konci dôjde, výsledný efekt mohol byť ešte o niečo silnejší. Podľa mňa John Meyers spracoval skutočne silný film so skvelou témou, ktorý odporúčam všetkým milovníkom silných amerických indie drám. Máme tu reálne dva príbehy, ktoré budeme postupne sledovať. Máme manželov Josepha a Celice, ktorí sa po rokoch rozhodnú vybrať na miesto, kde sa spoznali, aby mohli opäť precitnúť k sebe láskou. A potom je tu mladá Syl, ktorá chce žiť život rebelantky dovtedy, kým sa nerozhodne niečo v živote zmeniť. A postupne pochopíme čo vlastne majú tieto postavy spoločné. Film je podľa mňa vynikajúco natočený. Vyzerá skvele. Je na prvý pohľad smutný, studený a mrazivý, no súčasne je veľmi ľudský a citlivý. A aj pod tvrdým kameňom sa môže ukrývať jemné jadro. A keď pochopíte všetky súvislosti, tak film má podľa mňa veľmi dobrú silu. Už dávno som nemal ani tak potrebu rozoberať názvy filmu ako tu. Myslím si, že kým pri niektorých filmoch ich neriešim, tak inde by som povedal, že sú trošku mimo. Tento film si svoj názov zasluhuje so všetkým. Je to aj realitou, je to aj metaforou. Osobne skutočne odporúčam film vidieť no ísť do toho s čo najmenšou dávkou informácii a vnímať všetko naplno. Veľa sa tu ukrýva v detailoch. Film sa mi úprimne dostal pod kožu. Hodnotenie: B+ ()