Paranormal Prison

septic

poslední dobou pokaždé, když vidím před filmem logo Gravitas Ventures, tak jsou to příšerné braky a ještě k tomu jeden jak druhý. K Paranormal prison to aspoň trochu sedí, ale jinak mi přijdou jak netflix s rozpočtem 500 dolarů na film. Nedalo mi to a musel jsem se podívat na seznam filmů z této produkce a jsem překvapen, že to nejsou všechno úplné hovna. Pouze tak z poloviny. Ale najdou se mezi nimi i slušné (určitě ne skvělé) kousky. Samotný Paranormal prison moc nemá smysl komentovat. 50 minut se tam v podstatě nic neděje, ale musím uznat, že ta exploitační rozházená kamera tomu malinko dává šmrnc. Herecké výkony zase tak strašné nejsou, ale to zpracování to celé zabíjí ()

silentname

"Paranormal Prison" je úprimne hororový found footage nepodarok. Už z pohľadu na poster som reálne neočakával nič iné. No na druhú stranu poviem, že film nakoniec nie je až tak zlý, ako som si pôvodne myslel, že bude. Je pravda, že produkcia pôsobí lacno, filmu chýba väčšia dávka atmosféry, počas polovice filmu sa dokopy nedeje nič a aj momenty kedy sa začnú veci diať sú ako keby sme si dávali diétnu verziu hororu. Žiadne výrazné momentky, je to spracované veľmi safe a reálne nebezpečenstvo tu v podstate ani nehrozí. Sú tu možno 2 momentky, ktoré trošku dávajú signál, že by sa mohlo niečo stať, no to je asi tak všetko. A aj tie momentky neboli dopracované úplne najlepšie. Plus ešte poviem, že postava Matta je vysoko otravná. A jeho fóry ma postupne prestávali úplne baviť. Čo na filme podľa mňa celkom funguje je jeho found footage štýl. Atmosféra prázdneho väzenia nie je najhoršia a miestami ma to aj celkom vedelo vtiahnuť do deja. Ostatné postavy sú celkom okey, ich príbehy sú celkom dobre spracované a technika, ktorú majú so sebou je zaujímavá. Takže hoci miestami som sa nudil, minimálne som tu nemal postavu, ktorú by som najradšej osobne zabil namiesto našich duchov. Nebudem tento film ale osobne odporúčať nikomu. Myslím si, že vonku sú lepšie filmové kúsky, ktoré viac stoja za váš čas. Tomuto filmu vyslovene chýba nejaká gradácia a reálne nebezpečenstvo, ktoré by to spravilo zaujímavejšie. Film má málo hororových momentiek, ktoré by nejako vyvolali väčšiu dávku napätia. Bohužiaľ. Hodnotenie: D+ ()