Lacike

Toto je strašne nesúrodý mix. Začne sa to ako drsnejší diel Red Force v ktorom sa policajtka Kara Hui so svojím tímom snaží dolapiť zloducha Roy Cheung v jeho typicky nepríjemne úlisnej polohe. Lenže Roy unikne z HK do Číny, kde sa rozhodne sformovať nesúrodý tím pre svoje kriminálne zámery. Celú prostredná časť tvoria viac či menej zábavné epizódky celého tímu v štýle filmov My Lucky Stars, Inspector Wears Skirts alebo Aces Go Places. Z každej z tých sérii tu je niektorý herec. Najviac ma bavila dvojka podvodníčkov Eric Tsang a Stanley Fung. Takisto som rád ešte videl vo väčšej úlohe Deana Sheka, predtým jak sa vykašlal na herectvo. Dokopy to príliš neladí a hlavne celý čas pôsobí ako päsť na oko vážne sa tváriaci Roy Cheung. Príliš k tým detinským scénam pitvoriacich sa ostatných postáv nesedí ani drsne pojatá akcia. Ale dočkáme sa jej len na začiatku a na konci. Tvoria ju hlavne bitky, ktoré sú síce mierne predrátované a strih tiež nie je príliš nadväzný, ale údery pôsobia poriadne bolestivo a dočkáme sa aj pôsobivých kaskadérskych kúskov. Ako celok to nefunguje, ale samostatne sa tam nájde viacero dobrých scén, kvôli ktorým sa to pre divákov, ktorým niečo hovoria spomenuté série, oplatí vidieť. 5/10. ()