Psychiatrička navštěvuje odsouzeného sériového vraha, který strávil posledních pět let svého života zavřený v psychiatrické léčebně. Snaží se pochopit jeho myšlení a rozhodnout, zda již byl úspěšně vyléčen. (ČSFD)

Klay

Jasný důkaz toho, že originalita se dá najít v každém žánru. Tohle není další z řady thrillerů o pošahaných sériových vrazích, kteří likvidují své oběti dokud je těsně před závěrečnými titulky nezastaví ruka zákona. Není to ani tak hluboká sonda do psychologie jako Henry, portrét masového vraha. V The ugly vypráví vrah Simon krátké epizody ze svého neradostného života psycholožce Karen, která zároveň s divákem pomalu odhaluje skutečný důvod proč Simon zabíjí. Ten je dost nečekaný a posouvá film někam trochu jinam. Vzpomínkové scény mají často skoro snovou atmosféru, jako kdyby to točil Lynch. Režisér a scénárista Scott Reynolds a špičkoví herci povyšují tenhle film na intenzivní, místy velmi napínavý počin, který z hlavy jen tak nedostanete. ()

Hapretor

V rámci béček by to bylo min. na 4 *. Ale celkově dobrý, dost dobrý průměr. Snímek mě pobavil víc, než některé vysokorozpočtové filmy s hodně známými herci/čkami, které si na ten psychothriller jen hrají. ()

Pitryx odpad!

Další "umělec"který se snaží diváka vtáhnout do sociologie psychopata. U mne to nevyšlo, já se jen nudil a zíral na to, že krev je černá. Sáhoudlouhé dialogy a retrospektivy dělají z filmu statickou a nezajímavou podívanou. 201304128642/8930 ()

pivomamrad

No tak tato psychiatrická léčebna je hodně zvláštním ústavem. Mimo hlavní postavy – násilného delikventa, jsou zde dva zřízenci, z něhož jeden chodí s rozepnutým pláštěm a ukazuje pivní břicho, jeden hodně zvláštní ředitel (nedivil bych se, kdyby budoucí pacient) a pacientka se sexy brýlemi. Do toho tam přijíždí mladá, pěkná právnička, která bude mladého násilníka vyslýchat. Celý film je v podstatě o výslechu, kde jsou nám v jednotlivých flashbecích vyobrazeny jednotlivé vraždy již zmíněného delikventa. Ten vraždí břitvou a za divácké podpory „návštěvníků“, kterých je v průběhu děje čím dál více a více. Vraždy jako takové jsou na docela dobré úrovni a je jich docela dost. Konec mě tedy zas tak nenadchl, jako některé z diskutujících, očekával jsem ho. Celkově jsem ve filmu nenašel hluché místo a bavil jsem se. Občas ale divák musí zatnout zuby a nesmí začít polemizovat nad tím, co je tady všechno možné:o) ()

CrazymanM

Nevím,tohle mi nějak nesedlo,tím nechci říct,že to byla blbost,ale něco tomu chybělo?!Problém je zřejmě také,že jsem to sledoval na dvakrát s přestávkou ani nevím jak dlouhou! ()