Xavier (Tony Labrusca) a Mico (JC Alcantara) sa vydávajú do literárneho tábora, kde sa navzájom viac spoznávajú. Ale keď sa ich priatelia a ďalší ľudia v ich okolí snažia rozdeliť, podarí sa im zblížiť alebo z nich budú znovu cudzinci? (dwdb)

bllm

Moc pěkná, příjemná, romantická oddechovka. Seriál i film, i když film se mi líbil o trochu víc. Je to limonáda, ale čas od času to neuškodí a mně to tentokrát sedlo. Herecké výkony solidní, obzvláště představitel Xaviera byl výborný. Člověk si oblíbil všechny postavy, včetně paní učitelky. Postupné odhalování toho, co se stalo v mezidobí mezi seriálem a filmem, děj příjemně ozvláštnilo. Pro mě je vždycky strašně příjemné vidět film bez jakékoli homofobie, kde jsou všichni naprosto v pohodě s comingoutem a vztahem jejich přátel či dětí. ()

jiri.twist

Film navazuje na původní seriál a je to čerstvá únorová novinka (díky karcikarlovi za link). Xavier se rozešel s Micem a vrátil se ke své přítelkyni. Celá parta přátel odjíždí do prázdninového rezortu na literární soustředění. Jak dopadne další vztah Xaviera (pro mě neodolatelný Tony Labrusca) a Mica se dozvíte z tohoto filmu, který není typickým BL. Herectví na vysoké úrovni, především hlavních dvou postav. Předvídatelný děj, je nutno počítat, že je to ASIJSKÝ film. Ti, kteří ví, chápou, co jsem tím chtěl říci, Ti, kteří ne, zde budou plivat jed a špínu. Chytlavá ústřední píseň, kterou ke konci zpomalenou zpívají i samotní herci Tony a JC (oba klipy jsem přidal do složky Videa), bod jsem byl nucen ubrat za to, že v poslední třetině byla ta kytara rozladěná (je to už asi třetí asijský film, to nemají Asiaté vůbec žádný hudební sluch?). Pár skvělých záběrů filipínské přímořské krajiny. Celkově moc fajn žážitek ... 101099 ()

zolo

Naprosto přeslazená limonáda. Tímto nešvarem ale trpí většina rozvíjející se dálně východní gay produkce, takže vyčítat tuto "přidanou" hodnotu zrovna tomuto filmu (na seriál jsem, bohudík, nenašel koule) by bylo nefér. Filmy...no, lépe řečeno pohádky z této lokality si buď člověk dětinsky oblíbí nebo jimi začne pohrdat a ignorovat. Obávám se, že začínám patřit ke druhé skupině. Nicméně, těmto produkcím nelze upřít, že do těchto pohádek nasazují fakt cool tvářičky. Bohužel však, tato "hodnota" je pro mě na udělení vyššího hodnocení trochu málo. ()