Freezing

• Japonsko Furiijingu (viac)
Japonsko, (2011–2013), 9 h 24 min (Minutáž: 23–24 min)

Recenzie používateľa Palisander k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2011) (S01)

Ubehlo ako voda. Celkom v pohode pozerateľné, aj keď ecchi v menších dávkach by asi dráždilo o čosi viac. Takto to mohli spraviť už komplet hore bez ;-). Tentoraz mi akcia sadla, nebolo to umelo ponaťahované spomaľovačkami a opakovaniami, naopak, stále vpred a čím ďalej tým rýchlejšie. Nejaké muchy by sa samozrejme našli, ale keď to nenudí, nie je čas rozmýšľať nad logikou technických detailov, napríklad. Bonusy sú čistý nekompromisný fanservis bez súvisu s dejom seriálu. ()

Vibration (2013) (S02)

A to som si asi do polovice myslel, že je to lepšie ako prvá séria. Menej samoúčelného ecchi, dokonca sa otvorila aj nejaká tá dospelá téma. Ale potom scenárista asi rezignoval na zvyšky zdravého rozumu a namiesto toho, aby si chlapsky priznal, že nie je schopný vymyslieť prijateľné žánrové (sci-fi) rozuzlenie (hoci aj v štýle viem že nič neviem), tak tam surovo natlačil niečo čo silno pripomínalo náboženskú agitáciu. Ak to mala byť snaha odčiniť hriešne obrázky v seriáli, tak vôbec, ale vôbec nevyšla. Špeciály? Tiež žiadne prekvapenie :o) ()