Weekenders

silentname

"Weekenders" prináša Erika Bloomquista v trošku inej role než som bol na neho normálne zvyknutý. Ako režisér a scenárista mi už priniesol niekoľko celkom zaujímavých projektov, no v hereckej role som ho mal možnosť vidieť prvýkrát. A jedno musím uznať. Spolu s Peyton Michelle Edwards mali vynikajúcu chémiu. Neviem či sú párom v reálnom živote, no pôsobili na mňa skutočne. Z filmov, čo som od neho videl mi tento príde asi najmenej Bloomquistovský, no na druhú stranu tu máme hru "Paranoia", ktorá do jeho filmov absolútne pasuje a je to asi jediný výraznejší moment, na aké som u neho zvyknutý. No celkovo mi bol film veľmi sympatický, postavy sa mi páčili, mal dobrú dovolenkovú atmosféru a miestami bol aj skutočne vtipný. Ten situačný humor funguje a postavy ho vedia celkom slušne predať. Možno to je od začiatku celkom slušne jasné, no napriek tomu som si túto komediálnu romantickú jazdu užil od začiatku do konca. Neviem či sa viacero ľudí naladí na štýl Erika Bloomquista, no ja som zatiaľ s jeho filmami celkom spokojný. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Veľmi zrýchlený film na to, aby bol dobrou komédiou či zaujímavou romantikou alebo čím chcel byť. Veď má len niečo cez hodinu a to už niektoré seriálové časti sú dlhšie. V podstate ide o to, že štyria ľudia sa v rámci Airbnb stretnú na jednom dome, kde sa spoznávajú a každý z nich nejak očakáva, že si nakoniec užije. Po asi 40 minútach začnú hrať hru s názvom "paranoja" spojenú s pitím vodky, všetci ju do seba hádžu a nikoho ani nezatrasie. V rámci hry si šepkajú do ucha rôzne veci, ktoré ich majú urobiť ešte viac paranoidnými až nakoniec skončia podľa očakávania v posteli. Veľký mínus vidím v tom, že dve dievčatá v hlavných rolách sa na seba podobajú a tak som si ich niekedy mýlil. Ale mám pocit, že nakoniec to robil každý s každým okrem chlapov. Erik Bloomquist je ten človek, ktorý si to tu odrežíroval, odprodukoval a zahral podľa svojho scenára. Dielo jedného muža, ktoré nepotrebujem už nikdy vidieť. ()