Feeling Through

Krátkometrážny / Dráma
USA, 2020, 19 min

Snímek řeší otázku dospívání. Sledujeme příběh náctiletého chlapce jménem Tereek, který se toulá ulicemi New Yorku a zoufale se snaží najít místo, kde by mohl přespat, když v tom potká Artieho, muže trpícího hluchoslepotou, který potřebuje pomoc při hledání autobusové zastávky. Z tohoto poněkud zvláštního setkání brzy vzejde silné pouto a Tereek se vydá na cestu, která navždy změní jeho život. (iShorts)

Dan9K

Pětice krátkých filmů nominovaných na Oscara v roce 2021 má dva společné body pro všechny filmy.  Jednak jsou v podstatě všechny společensky angažované a pak taky, že se nás snaží velmi silně dělat lepšími lidmi. Co se týče angažovanosti, to dělá Feeling Through velmi citlivě a co se týče snahy o naše zlepšení, tak v tom se mu to daří nejlépe. Líbilo se mi, že snímek z Tereeka nedělá Mirka Dušína, ale je to uvěřitelná postava, ačkoliv samotný konec mi to trochu zkazil. Celkově se ale jedná o dojemný a zároveň vtipný snímek, který na malém prostoru dokázal mnoho co se týče vybuzení empatie, porozumění a tolerance. ()

• První film, ve kterém si hlavní roli zahrál herec trpící hluchoslepotou. (iShorts)