Povídka z Brixtonu

(festivalový názov)
  • Veľká Británia A Brixton Tale (viac)

Plachý Benji pochází ze Somerleyton Estate v Brixtonu, předměstí Londýna. Své dny tráví tím, že chrání svého nejlepšího kamaráda Arche a dostává ho z problémů, většinou s drogami. Leah je mladá bílá youtuberka, která pochází z bohaté čtvrti a je posedlá pouličním uměním. I když Benji a Leah pocházejí z odlišných světů, jednoho dne se jejich kroky spojí poté, co si Leah Benjiho vybere jako objekt svého nového filmu. Leah je posedlá úkolem zachytit bezprostřední skutečnost Benjiho nesnadného života. Kvůli svému filmovému cvičení se chová čím dál bezohledněji a jejich romance se začíná rozpadat. Stírají se hranice mezi obrazem a realitou, mezi spoluprací a zneužíváním, vše se vymyká kontrole. (Zlín Film Festival)

sochoking

Film je pomaly plynúci, bez výraznej akcie, kde sledujeme , ako dvaja kamaráti robia hovadiny a do toho sa k nimi priplachtí ženská, ktorá to potom medzi nimi všetko zmení. Avšak krátka minutáž ho balancuje správnym tempom. Ide o pomerne slušne napísanú drámu, v ktorej mňa osobne však dostala nie hlavná zápletka medzi hlavnými hrdinami, Leou a Benjim, ale to, čo sa stalo jeho kamarátovi Archiemu nakoniec. To ma dostalo slušne do kolien. Muzika vo filme je tiež taká psychedelicky pomalá , ktorá parádne umocňuje atmosféru Londýna. Aspoň mne to takto sadlo perfektne. Obsah k filmu trošku prestreľuje a pridáva na dramatičnosti, ale v podstate vystihuje wo co tady bježí . 70% ()