Sami

• USA Solos

Hvězdami obsazený seriál sleduje bytí člověka a jeho propojení s ostatními lidmi i v té nejosamělejší době. (Michalek)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (8)

Sami (2021)

Zajímavý koncept s velkým potenciálem pro velké herecké výkony, který by ale potřeboval mnohem lepší scénáře, které by vybrané herecké osobnosti dokázali zužitkovat. Většina dílů se tak topí v nicneříkajících vyprávění o životě dané osobnosti bez nějaké přidané hodnoty. Občas se to opírá o nějaké utopické a dost často úplně nesmyslné technické vymoženosti, nevím no, bez toho by se to dokázalo snad i obejít. ()

Leah (2021) (E01)

Tenhle díl má doslova dvě úplně rozdílné poloviny... 1. Vesměs humorné pojetí, tady to docela funguje, Anne správně nerdsky blázní a její alterego z minulosti (budoucnosti) sype jednu hlášku za druhou.... 2. Tady se to ale bohužel zvrtne do šíleného emočního kýče a o řešení hloubek světa o tom, co je správné, a co ne.... Cesty časem nabízejí vždy spoustu prostoru pro dobré příběhy, tenhle z toho vyvázne tak na půl. ()

Tom (2021) (E02)

No už samotný koncept mě moc nezaujal, a přišel mi dost divný, proč by někdo chtěl po své smrti žít ve své robotické kopii???? A proč by to proboha měli chtít příbuzný...Dialog (monolog sám se sebou vlastně) probíhal vcelku dle očekávání, kretén zjistil, že je kretén, a pak ukázal, že i kretén má emoce. ()

Peg (2021) (E03)

Co se mi líbilo, tak bylo napojení na předchozí díl a poukázání na vztah otec - dcera. Pěkně se ukázalo, že robo kloni byli fakt k ničemu, a jako podobná nepříjemnost se ukázali i samořídící auta, SOUHLAS! No k tomu napojení, Hellen Mirren jako dcera čistého černocha? Aha... Tak asi geny matky silně převládli no.  Koncept téhle série má určitě potenciál, ale je k tomu nutné mít výborně napsané scénáře, a ty mi zatím chybí, tady to bylo opět jen žvanění o průběhu života jedné osoby, který ani není nijak zajímavý. ()

Sasha (2021) (E04)

První půlka zas kecání o životě = o ničem... Naštěstí se to pak rozjelo, když se víc prohloubila ta linka okolo toho, proč ta ženská nechce vyjít, a jak se vlastně může karanténa (Není zmíněn přímo covid, ale inspirace je tu podle mě jasná) může na některé jedince až paranoicky působit. Dovedu si představit, že se takový lidé skutečně objeví i ve skutečnosti. Stačí si vzpomenout na lidi, co vykupovali šíleně obchoďáky... ()

Jenny (2021) (E05)

Ufff, tak tohle bylo na mě asi moc takové... ženské no. Kecy o vagínách, dělohách.... Herečka mi přišla nic moc, ta se dala podle mého určitě také sehnat lepší. Závěrečná pointa asi tak od půlky poměrně snadno odhadnutelná. Zatím nejslabší díl. ()

Nera (2021) (E06)

Šílená blbost o nějakém naprosto nesmyslném a nepochopitelném technickém dítěti s příšernou scénou porodu. Celá pointa je vzhledem k ději, pokud se o nějakém dá mluvit naprosto mimo mísu a nedává žádný smysl. ()

Stuart (2021) (E07)

Určitě nejlépe zahraný díl, což vzhledem k jménům obou aktérům není tak překvapivé, a na závěr i takový řekněme nejvíce melancholický díl. Vesměs se hodně rekapituluje, ale teď už to nevypadá konečně jako tlachání o životě, a vše to má nějaký hlubší smysl. ()