Lacike

Policajt Cheung Kwok Keung vyšetruje prípad priekupníkov drog zo Zlatého trojuholníka pri ktorom si toho poriadne vytrpí. V poslednej tretine mu prídu na pomoc Dick Wei a Yukari Oshima. Na strane záporákov je už tradične Philip Ko, Mark Houghton, Simon Yam a Miu Kiu Wai. Plus sa tam na pár minút alebo len sekúnd ešte mihne dosť veľa ďalších známych xichtov. Dej ale pôsobí dosť chaoticky a scény na seba príliš nenadväzujú. Občas som mal pocit, že sledujem viacero filmov naraz. Akcie je rozporuplná. Naháňačky sú komicky zrýchlované, prestrelky ničím nezaujmú a jediné čo na tomto amatérskom projekte pôsobí profesionálne sú bitky. Sú dynamické, rany pôsobia kontaktne a bolestivo. Choreografia je jednoduchšia. Väčšinou len kopy a údery, ale vyzerá to dobre. Sem tam sa dočkáme fakt pôsobivého pádu. Chlapík s prvého poschodia skočí cez zatvorené okno, spadne na auto od ktorého sa odrazí a dopadne na zem. Zlaté časy, keď život kaskadéra nikoho nezaujímal. Takže kvôli celkom solídnym bitkám a pár kaskadérskym kúskom to za jedno pozretie stojí. Ale len keď máte radi všetky tie rôzne série typu Ultra Force alebo Iron Angels a podobné staré vykopávky. 4/10. ()