Long man sha shou tze yo ren

• Hongkong 浪漫殺手自由人 (viac)

Lacike

Crying Freeman má na filmové spracovania nejak smolu. Tentokrát sa o svoju verziu pokúsil béčkar Phillip Ko a výsledkom je právom zabudnuté priemerné béčko. Simonovi Yamovi zabijú otca, ktorý bol členom klanu a tak sa rozhodne zobrať pištole do vlastných rúk a všetkých postrieľať. Ale dosť rýchlo je jasné, že v tom mal pravdepodobne prsty niekto z klanu, aby sa zbavil starej gardy a využil na to naivného Simona. Takže kým mu to dôjde, tak popri zabíjaní jedného chudáka za druhým sledujeme jak sa postupne zbližuje s náhodnou svedkyňou jednej jeho prácičky Joey Wang. Romantická línia je v celom film tou najslabšou. A ani tá dramatická príliš nestrhne. Prestreliek tu nakoniec zase tak veľa nie je. Jedna veľká strede filmu a jedna na konci a v rámci žánru sa jedná tiež len o priemer, ktorý sa štýlovosťou k infernu od Johna Woo ani nepribližuje. Ko si dal záležať hlavne na krvi a brutalite. Oveľa lepšie sú bitky a to napriek masívnemu dublovaniu nebitkára Yama. Tie fakt stoja za to a sú hlavným dôvodom, prečo film raz vidieť. Ale tiež ich tu veľa nie je. Nakoniec ešte spomeniem jedného poskoka, ktorý neustále narážal alebo zakopával do jedného z drsných záporákov, ktorého si strihol rejža Phillip Ko. Tie scény ma zakaždým rozosmiali, jak boli úplne mimo a do temného ladenia filmu sa nehodili. 5/10. ()

Modiwish

Zapomenuté akční béčko hodně překvapilo. Skoro celý film se jenom střílí a pronásleduje a především intrikuje. V závěru vše vybouchlo a začala pořádná vyvražďovačka, jak se sluší a patří. Hodně násilí, krve a projektilů. Děj je víceméně nepředvídatelný a celou dobu jsem byl napnutý, co bude dál. Kromě toho, že se většinou střílí, je tu pár soubojů s katanama a jsou opravdu peckový. Konec byl velice emotivní a proto jsem se rozhodl udělit 5*, tohle byl slušný old-school nadstandard. ()