To My Star

Južná Kórea, (2021–2022), 5 h 56 min (Minutáž: 12–25 min)

Réžia:

Hwang Da-Seul

Scenár:

Young Park

Han Ji Woo (Kim Kang Min) je tichý introvertní mladík  pracující v jedné ze soulských restaurací, Kang Seo Joon (Son Woo Hyun) je jedním z nejznámějších jihokorejských mladých herců. Životní osudy těchto dvou protichůdných postav se protínají. Jak se vypořádají s tím, že každý nich je tak jiný? (jiri.twist)

Recenzie používateľa Ignacia k tomuto seriálu (3)

To My Star (2021)

Nádherná BL série z J. Korey. Sympatičtí herci to oba zahráli výborně, obzvlášť milá postava je upřímný a přátelský Kang Seo Joon, který se jen tak nevzdává ani v profesním ani v osobním životě, a i přes různé překážky si jde za svým. Kamera bezva, zajímavé záběry, obzvlášť krásné scény s vařením nebo třeba narozeninová párty doma - úplná diskoška, že má člověk pocit, že tam je. Soundtrack je také velmi povedený. Vedlejší postavy jsou zajímavé, více budou rozvedeny ve 2. sérii, která je možná ještě lepší než tato (fakt to jde!). Velmi jsem si tento seriál užila, hned několikrát. Krátkou stopáž sice preferuji, however, tady mi to bylo skoro líto, ale druhá série už má dvojnásobnou a máme se nač těšit. 5. epizoda 3:45 - Že by seriál zasponzoroval Kozel? Haha. Spíš Korejcům ani nestálo to logo za skrytí, protože tu značku tam téměř nikdo nezná. Každopádně, jistě milá hospoda! ()

Season 1 (2021) (S01)

Season 2 (2022) (S02)

Málokdy se mi stane, že se mi líbí 2. série více než ta první. Tahle mne hodně zasáhla. Musím říct, že mne ze začátku velmi štval Han Ji Woo se svým chladným přístupem. Ale jak se postupně začal otevírat a ke konci i projevil pořádnou dávku emocí (to musela být pořádná změna pro herce, který ala Chuck Norris celý seroš zahraje s jedním výrazem), přišlo mi to velmi dojemné a nastala totální úleva, že došlo k nějakém vyvrcholení a rozřešení. |  Líbí se mi i kontrast dědina vs. Soul, také to, že je to točené v přicházející zimě (protože většina asijských BL je točena v teplých zemích či v létě), hudba je opět parádní, kamera též. Vedlejší postavy díky delší stopáži dostaly příležitost se ukázat, některé nové postavy přibyly a vše dostalo větší hloubku a kontext. Více jsme se dověděli i o minulosti hlavních hrdinů a vysvětlila se konečně i fóbie Kang Seo Joona. Emotivně to byl roller coaster, jak to má u správného dramatu být. Takže jen houšť! ()