ScarPoul

The Hovering Blade je značne nekonzistentný seriál pod taktovkou začínajúceho a zaujímavého tvorcu Katajamu. Hoci sa jedná o seriálový remake filmu z roku 2009 ( ten som nevidel), je myslím na mieste povedať, že sa seriál snaží byť aktuálny ( aj v rámci spoločenskej situácie aj v rámci zobrazenia). Seriál pracuje s niekoľkými postavami, ale ani jedna z nich nie je natoľko úderná, charakterovo čistá a v konaní uveriteľná, ako by malo byť pre príbeh potrebné. Policajné vyšetrovanie síce pôsobí uveriteľne, ale motívy ( či už načrtnuté alebo priznané) nie sú nikdy uspokojivo uzatvorené. Koniec ma vyslovene sklamal, hoci predostrel zaujímavé témy na úvahu. Najväčším problémom je ale výborná prvá časť. Tá ako jediná zo šestice dielov nemá jednu jedinú chybu. Funguje tam všetko. Je emočná, nepríjemná, krvavá a explicitná. Potom seriál výrazne spomalí a hľadanie zmyslu v tom všetkom pôsobí v rámci zápletky trošku nepatrične, úsmevne a hlavne, nie vždy to funguje. Na jednu stranu premárnená príležitosť ( hoci predlohu som nečítal), na druhú stranu niekoľkými scénami výrazný predstaviteľ žánru. Som rád, že som to videl, ale bojím sa, že v pamäti sa to dlho neudrží. ()