Black Space

• Kanada Black Space (viac)

Pravidla moc neřeší a využívá dost nezvyklé prostředky. Teď vyšetřuje masakr na izraelské střední škole, který má na svědomí parta zabijáků v maskách jednorožců. (Netflix)

vnimatkrasu

Cut the bullshit. Black Space si jde za svým, má tempo olympijskýho sprintera, tak akorát nesympatickýho macha v hlavní roli a nelidsky krásný holky. Nebejt kapičku slabší pointy a toho, jak se mi postavy nehorázně pletly, byl bych spokojenej úplně. Mezi jednookejma policajtama je každopádně Black Space král. 👑 ()

petikacka

To, že v Americe hrají puboši na některých středních školách střílečky bez možnosti dalších životů a v Evropě už to taky vyzkoušeli, to je všem známo, ovšem v Izraeli to dostali na jiný level. Je to celkem shock!, že v tak vysoce nábožensky založené zemi se může stát něco tak absurdního. Nic, ale není tak absurdní, aby to nemohlo být  ještě absurdnější. To jeden zjistí až se mu postupně před očima začne rozmotávat důvod toho všeho šílenství. A to se teprve jeden nestačí divit. No, vlastně se ani nediví, protože z toho důvodu se vlastně v každé době děje všechno násilí. Za mě 90% ()

Narciska

Upozornění v úvodu hovoří o znepokojivosti a znepokojivé to vskutku je, ve všech ohledech. Taky je to napínavé, a když s dalšími díly roste pocit znechucení, není znepokojivé to, že takové seriály a filmy vůbec vznikají a že se na ně dívám? Protože, i když dobře natočený, napsaný i zahraný, je to pro mě jen seriál o násilí a odpadu od morálních hodnot. ()

TheEvilTwin

Kdo koukne na popis a čeká trapné izraelské béčko, je na omylu - kdybych si to nepřečetl, tak kromě dabingu ani nepoznám rozdíl od americké tvorby. Na štřední škole dojde k vraždě 4 studentů, a tak začíná detektivní vyšetřování - je třeba najít 4 vrahy mezi 400 dalšími studenty a celý seriál je vlastně taková detektivka ve formě výslechů a vylučování možných pachatelů, s tím že se do hry postupně přidávají další tajemství a temná minulost některých zúčastněných. Takhle na první dobrou je to velmi dobrý nápad podán filmařsky kvalitní formou, která si drží pozornost až do posledního dílu. Herecky je to takový průměr, ale rozhodně žádná "izraelská tragédie", jak by si jeden mohl myslet. Celou dobu divákovu pozornost vlastně drží celkem osobitý detektiv, rozmanitá banda studentů (ačkoliv někteří vypadají fakt podobně, takže místy se v tom člověk trochu ztrácí...) a hlavně otázka "Kdo a proč to celé vlastně udělal". Tempo seriálu je slušné, příběh postupuje dopředu, postavy se vyvíjejí a dostávají se do popředí jejich pravé povahy, postupně se tasí zvraty i hlavní motivy vrahů a celé si to drží svoje kouzlo. Poslední díl byl na mě možná trochu moc zkratkovitý a nedotáhnutý, ale i tak jsem z celého průběhu spokojený a ačkoliv to není žádný filmový převrat, jde ze série cítit kvalita. Netflix neudělal vůbec špatný krok. ()

laik_60

čisto Iraelsky serial,, ziadny Mosad, žiadne vnutroštátne konflikty medzi Palestinčnmi a židmi. Konečne čistý dej židovská dvansťročenka, študenti maturanti, šikana, trýznenie, konflikty v škole v kolektívoch. Vraždy študentov riešil postihnuty policajt so sympatickou kolegyňou. Trocha sa v tom dave plietli postavy (hlavne študentov) , napokon to ústilo k zaujímavému koncu. ()