Lacike

Anglicky nazov City Warriors. Podla mojej kopie a aj podla IMDB je rok vzniku 1988. Cinan Dick Wei pride do Hong Kongu s turistickym zajazdom. Lenze jeho nezaujimaju pamiatky, ale prisiel najst svoju sestru, ktora sem pred rokmi prisla skusit svoje stastie. Bohuzial sa zaplietla s poskokom (Ken Lo) nekompromisneho politika (Chu Yuan), ktory zaroven vedie bordel a Ken Lo urobi z nej slapku. Dickovi pri hladani sestry pomaha aj sympaticka sprievodkyňa zajazdu, ktorej brat sa snazi Chu Yuana dostat do väzenia. Cely pribeh smeruje k nevyhnutnemu stretu vsetkych zucastnenych v tragickom zavere. Po rokoch tvrdej driny u Samma Hunga v mensich ci vacsich ulohach zaporakov dostal Dick Wei konecne hlavnu ulohu a naviac dokonca kladnu. Bohuzial jeho postava je introvert, ktory toho vela nenahovori a tym padom Dick Wei nema vela prilezitosti predviest nejaky herecky vykon a znova dostane priestor hlavne v bojovych scenach. Nastastie su prvotriedne, ale miestami su az prilis inspirovane scenami z Jackieho filmov. Najvacsim sklamanim je finale, ktore tvoria hlavne prestrelky a prilezitost pre ultimativnu bitku medzi legendarnymi predstavitelmi zaporakov Dick Wei vs. Ken Lo ostala nevyuzita. K tomu pribeh obsahuje aj zbytocne linie ktore vyjdu do stratena. Keby namiesto nich dali tvorcovia vacsi priestor na prekreslenie dost plochej Dickovej postavy, urobili by lepsie. Vysledkom je solidna, ale nie uplne vyuzita prilezitost urobit z Dicka Weia novu akcnu hviezdu. 7/10 ()