Mol

IF IT WILL BE NECESSARY.. I WILL KILL!! Al Pacino prohrává s tímto filmem na celé čáře. Psí Odpoledne v Hong Kong stylu dostává jiný rozměr. Banku chtějí totiž přepadnout dva mladí delikventi, ale totálně při tom selžou a v obklíčené bance je s nimi uvězněn i Sunny Koo, který má neskutečný entrence. Na scénu totiž dorazí s obrovskou pistolí. Má status nelítostného zabijáka, ale přitom je to milí člověk, který prostě občas nemá na vybranou a musí střílet. Nejvíc mě na filmu rozsekal, ale jakože brutálně hodně, ten konec. Jen si to představte. Padla tma, vše je osvětlené, před bankou stojí opuštěná dodávka, snipeři na střechách a všude kolem stovky očí a namířených zbraní. SPOILER. Do toho si ještě Sunny Koo vyžádá svoji přítelkyni, která s ním ovšem nechce odejít, protože nechce žít život na útěku a on nechce žít bez ní a tak jí odstrčí a vystoupí a přitom vystřelí do vzduch. Film se zastaví. Když se znovu rozběhne, tak Sunnyho sundá sniper a člověk ze zásahovky to do něj sype z okýnka a to z pár centimetrů, všude stříká krev.. prostě masakr! Neskutečný finish! ()

ladynka

People's Hero. Na první pohled hongkongská variace na Psí odpoledne (1975), která ovšem skrývá několik jiných zajímavých zvratů a nejednoznačné charaktery. Také je patrný velký důraz na autenticitu, nehraje se tu příliš na filtry, zpomalovačky a efektni záběry. Zamrzí jen vyloženě televizní vzhled a některé přehnané patetické scény. ()