San de huo shang yu chong mi liu

• Hongkong 三德和尚與舂米六 (viac)

Mladý a rozhněvaný Hawker (Sammo Hung) chce pomstít smrt svého strýce, kterého zabil zlý Manchu (Dean Shek). V kláštěru Shaolin se vyučuje a zdokonaluje bojovému umění kung-fu, ale kvůli pomstě je nedočkavý a rozhodne se z kláštera ne zcela připravený utéct a najít Manchua. Hawker však zapomíná, že Manchu má početnou ochranu stráží. (Epistemolog)

Pauliee

Tradičný HK martial art flick. Asi prvý film, ktorý si Sammo aj sám režíroval. Síce som ho nepoznal do zhliadnutia tohto filmu, ale zistil som, že to bola veľká chyba. Lebo Sammo je veľmi talentovaný martial artový herec. To čo tam predvádza on, ale aj ostatní herci je dych vyrážajúce. Za zmienku ešte stojí taktiež výborný Sing Chen, ktorý sa vždy pomodlí keď niekoho pošle k zemi. Okrem kung-fu to je ale príšerná nuda. Ničím zaujímavé scény s klasickou čínskou hudbou, ktorú veľmi nemusím. Vidno, že réžia ešte nieje veľmi dobrá a Sammo sa ešte má čo učiť. Taktiež mi vadil ten komediálny nádych tohto filmu. Hlúpe niekedy až groteskné scény ma vytáčali a do tohto filmu sa mi nehodili. Ešte jedno veľké plus tohto filmu je, že obsahuje veľmi dobré znásilnenie. ()

PetrPan

No teda 90 % u tohohle filmu mi snad přijde až trochu moc, ale to bude tím, že tyhle oldschool mlátičky nejspíš sledují jen skalní fanoušci, takže to asi nakonec bude v pořádku:) Nepatřím mezi skalní příznivce a tak je pro mě Iron-Fisted Monk především příjemným nenáročným pokoukáním..děj není důležitý ani zajímavý, herci jsou spíš příšerní neherci, ale gros těchle filmů stojí na choreografii soubojů a ta je jak jinak skvělá, zejména finální smrtelná mlata stojí za to. Bonusem je pak u hongkongských filmů z této doby nevídané znázornění znásilnění a obnažená prsa ( ženy:) A koukám sejmul jsem 90 % na 89 :) ()

ladynka

Moje hodnocení se vztahuje zejména k závěrečné choreograficky výborně řešené bitce, jinak jde dle mého názoru o průměrný snímek, neuměle střídající humor a přepjaté citové výlevy. Zatím tu není vyváženost typu Eastern Condors (akce a heroismus) či Pedicab Driver, Millionaire's Expres (akce a ztřeštěný humor). ()

Flipnic

Rozhodně to lepší co "HK-kung-fu" společnost vytvořila. Celkově se sice film docela táhnul a osobně si nemyslím, že by zde Sammo Hung podával nějaký dechberoucí výkon, ale byl jsem překvapen úrovní a otevřeností k násilí, dvě brutální znásilnění, nahota, krev, vraždy ... Na to nejsem u "upjatých Číňanů" v těchto filmech příliš zvyklý. Střídání s humorem mi ale docela vadilo, na druhou stranu tohle je prostě klasická vlastnost HK filmů již desítky let napříč mnoha žánry, takže jsem to už docela skousl ... Osobně mi to přišlo na klasický průměr, ale závěrečná pomsta je fakt špičková řežba plná krve a "fatalit", tam choreografie z ničeho nic jako by stoupla aspoň o "dva levely" ... Fakt slušný masakr. Obecně se jistě jedná ve svém subžánru rozhodně o velice kvalitní film. ()

miklaras

Hodně dobrý Sammo, snad dokonce jeho první režie, tuším, ale ruku do ohně za to nedám. Kdo mě ale ve filmu naprosto dostal, to byla osvědčená hvězda klasických swordplay Chan Sing jako neustále se modlící mnich. Dokonce snad někdo spočítal, kolikrát za film řekne "Buddha je milosrdný", ale bohužel netuším, kdeže jsem to četla. Choreografie mi udělaly radost, ale největší radost sběrateli kuriozit a vychytávači detailů udělala dokonce dvojitá přítomnost Ho Hsiao v roli bodyguarda a zároveň mnicha. Občas už prostě jen vyšinutě zírám místo na film po těch podružných postavách a hledám své oblíbence. Omlouvám se za tuto úchylku :-) Jinak film parádní 7/10 ()