V karavanu po Česku - Série 1 (2021) (séria)

Jihočeský kraj (S01E03)

(epizóda)

Už samotný název Kratochvíle vyvolává pocity pohody a příjemně stráveného času. A právě takové je putování Aleše Hámy po jižních Čechách. A nejde jen o zmíněný zámek. Vždyť architektonické skvosty tu nalézáme na každém kroku, ať už jde o Bechyni, Třeboň nebo trochu tajuplný Jindřichův Hradec. O poznání drsnější klima pak vládne České Kanadě, kam Aleš ve svém karavanu rovněž zamíří. Chce totiž využít lákavé pozvání na bizoní farmu. (Česká televize)

Marze

O zámku Kratochvíle jsem nikdy neslyšel, je pěkně ukrytá, dopravně i pěšky nedostupná. V nedalekých Vlachově Březí, Vodňanech a Prachaticích bývaly slavné plné diskotéky před nástupem generace "interiérových dětí" a sociálních sít žijících ve virtuální realitě Na Blanici u Husince menší hudební festiválek. Kleť je vidět snad odevšad. Šel na podzim pěšky z Krumlova 25 km přes Kaplice na Slepičí hory na sraz jedné organizace. Na málo známém Landštejnu jsme vždy s Přírodovědou přespávali a pod ním hráli paintball včetně cyklonávštěvy těch slavných bizonů Zbytek cestopisné pohlednice je pak víceméně turistická klasika. ()

pan.Kaplan

Mám Jižní Čechy rád a na tento díl jsem se těšil. Jsem rád, že zmínil Plástovice, což je takový neobroušený klenot, který si zaslouží stejnou pozornost, jako nedaleké Holašovice. A za Kratochvíli velké díky, nebyl jsem tam strašně dlouho. Paní z bizoní farmy se mohla trošku více rozpovídat, ale bylo to opět velmi milé a za takové pořady České televizi děkuju. ()

LachtanShows

Jižní Čechy jsem navštěvoval pravidelně s rodiči jako batole, takže si pamatuju houby a teďko jako dospělý jsem navštívil zatím jen Boubín. Ty zazší krásné kouty jako Novohradské hory, Třeboňsko nebo Českou Kanadu řadím do předních příček na mém cestovatelském wish-listu. ()