Růžoví plameňáci

(festivalový názov)
  • Česko Pink Flamingos (festivalový názov) (viac)

V karavanu, kde v baltimorském podsvětí žije notoricky známá Divine, byste bydlet nechtěli. A čert vem, že tam kromě téhle makabrózní figurky žije také její hipíkovský syn Crackers a přes křeslo přetékající tunová matka Edie. Divine se totiž ne náhodou honosí titulem „královna oplzlosti“. Jen potkat ji by vás mohlo stát obsah vašeho žaludku, nedej bože s ní rovnou promluvit. A co je nejhorší, právě se odkudsi vynořila vydařená rodinka Marbleových, jež se rozhodla o korunku pro nejnechutnější osobu na planetě srdnatě zabojovat. Začíná šílená série zvrácenosti, odpornosti a nevkusu, která i divákům pražského festivalu Týden otrlého diváka zmrazila krev v žilách, a velmi hlasitě položila otázku, kam až by si měl režisér ve svých filmech dovolit zajít. Každopádně John Waters zašel nejdál, jak jen to bylo možné. A při tvorbě komedie Pink Flamingos, jež je určena jen skutečně srdnatému obecenstvu, se evidentně dobře bavil. (oficiálny text distribútora)

PvD

Zajímavé, ale asi nic víc. Film, který stojí za to vidět, ale určitě nestojí za to, pustit si ho podruhé. (Pokud nejste narušení úchylové, jako všechny postavy filmu. A režisér.) ()

tylacin

film, ktorý diváka svojimi farbami, postavami a kecami, dovedie k uznaniu, že mať dve tehotné ženy v pivnici, oplodnené zamestnancom, je v skutku celkom vtipný biznis. ()

JamesDFA

Toto si predstavujem pod pojmom filmovy ulet! Divak to musi pozerat s velkym nadhladom a az potom objavi caro tohto diela. Vsetko je tu tak originalne! Sceny, dialogy, (ne)herci .... a ja osobne davam ***** aj za skvely soundtrack! ()

baronGrga

Lekce špatného vkusu aneb transvestita Divine, vajíčky posedlá matka žijící v dětské ohrádce, zločinný syn prznící drůbež, rudě a modře ochlupení Marbleovi, kteří unáší stopařky, nechávají je znásilnit a mimina prodávají bezdětným lezbám, aby mohli nakupovat drogy pro prvňáčky, řitní písnička a na závěr nějaké to psí lejno. Neskonale absurdní a bez špetky krasodušných ambicí. 80% úlet. ()

Setcet

"This is a direct attack on my divinity. Direct attack on the peace and harmony of our lives!" Tenhle film se bude promítat při posledním soudu jako důkaz obžaloby lidstva.  A každá duše, která se podílela na vzniku nebo šíření, propadne peklu. ()

Wochy

Rozhodně jeden z nejkontroverznější filmů doby. Ukázka lidí na okraji společnosti se kterou se střetává hnus a oplzlost. I přes kultovnost filmu si ho nezařadím do svého playlistu vánočních pohádek. Zde oceňuji odvahu filmařů, kde zkrátka z h*vna udělali pro někoho kult. Závěrečná scéna mě šokovala asi jako všechny, co věděli, že to nebyla čokoláda. ()

Zyi

I regretted putting this film on with my friends the moment it started. But the more time passes and sweetly erases the memories of this which are not burned in, the more internal respect comes in me towards how stylish, memorable, and unique this movie is. Unlike anything I will encounter. ()