Nejkrásnější vánoční písně, milé štědrovečerní povídání a sváteční přání... Pojďte si zazpívat známé české koledy s vašimi oblíbenými zpěváky a herci doma v obýváku. Na vánoční koledu vás pozve k sobě domů například Aňa Geislerová, Tomáš Klus, Adam Plachetka s Kateřinou Kněžíkovou, Bára Poláková, Roman Zach nebo Beata Hlavenková, kteří vám nejen zazpívají, ale prozradí například i to, co se u nich podává ke štědrovečerní večeři, jaké udržují vánoční zvyky nebo na jaký vánoční dárek nikdy nezapomenou. (Česká televize)

slunicko2

Skvělá atmosféra vánočního hudebního setkání mě mile překvapila. 1) Půjdem spolu do Betléma - Tomáš Klus se ženou._____Hle hle támhle v Betlémě - Aňa Geislerová a sestra Ester._____Štědrej večer nastal - operní tenor Adam Plachetka se svou ženou Kateřinou Kněžíkovou._____Nesem vám noviny - Bára Poláková s Petrem Zatloukalem (kytara) a Davidem Hlaváčem (klávesy)._____Chtíc aby spal - Beata Hlavenková (klavír), Petra Nesvačilová a Adéla Elbel._____Tichá noc - Štěpán Kozub s tygry (Albert Čuba, Robin Ferro, Vladimír Polák)._____Štěstí zdraví pokoj svatý - Roman Zach s 15letým synem Prokopem (velmi přitažlivý kluk s výrazem rozhněvaného a současně trochu znuděného mladého muže) a dcerou Agátou._____Narodil se Kristus Pán - Jitka Čvančarová s manželem Petrem Čadkem u své salaše._____ 2) Hrála po domácku ustrojená Janáčkova filharmonie Ostrava (kromě 4 a 5), dirigent Stanislav Vavřínek._____ 3) Instrumentace koled je vtipná, moderní a přitom zachovává pojetí, jaké je u nás obvyklé._____ 4) Skvělé je titulkování písní. Většinou jsou totiž známé jen první sloky. Navíc časté slovní archaismy dělaly lehké problémy i mně, natož pak dnešní mládeži._____ 5) Hezký střih dal zapomenout na to, že se zpívalo na playback. Občas měli zpěváci problémy s rytmem, výslovností či intonací, ale v mých očích to jen přidalo na autenticitě a náladě přátelského setkání doma. ()