Karlos80

Nikterak výjimečné a zásadní '70 giallo, film působí jednotvárně a postrádá i větší styl, výroba je skutečně mizerná. Jak píše kolega všechny typické propriety žánru tu jsou zastoupeny, příběh a spiknutí nejsou složité a pro žánr spíše standardní, nakonec se žádné velké překvapení také nekoná, nechybí velká porce sleazy, nahoty a sexu (především lesbický sex), bezdůvodné vraždy jsou místy docela rušivé, ale jinak v normálu a spíše nezajímavé, sám režisér Tano Cimarosa si zde zahrál jednu z hlavních rolí (režíroval jen zcela výjimečně (po tomto filmu ještě dva, poliziesco "Death Hunt" doporučuji) ale řekl bych že byl přeci jen daleko lepší herec. Herecké výkony spíše průměr, charaktery spíše nezajímavé, herečky také nic moc, Dagmar Lassander jsem nikdy nepovažoval za nějakou extra herečku i co se týče její vizáže. Vůbec dodnes ji mám problém zaškatulkovat a kdybyste mi ji ukázali na obrázku nikdy bych ji nepoznal, tohle nebyla jedna z těch '70 "classic look" taliánských hereček. Stopáž je nezvykle krátká (viděná asi 71. minutová anglická verze s řeckými nebo holandskými titulky(?), myslím že existují dvě, tu originál italskou nesestřihanou 90. minutovou bych chtěl opravdu vidět), vypadá to jak když byl film zkrácen a některé tvrdé scény vystříhány. 2,5/5*. ()

Ten Druhy

Jediný režijný počin talianského herca menom Tano Cimarosa, ktorý spadá do žánru giallo, je silne inšpirovaný Pastoreho filmom Sette scialli di seta gialla (1972). Obsahuje všetky podstatné rekvizity gialla: čierne rukavice, čiernu masku, poriadne ostrú britvu a čierne punčochy, s ktorými tajomný vrah narába rovnako zručne ako so spomínanou britvou. K tomu patria aj ďalšie neodmysliteľné žánrové obrazky, o ktoré sa starajú krásne herečky (najmä rodáčka z Prahy Dagmar Lassander) predvádzajúce nahotu a lesbickú sexualitu. Dej filmu nie je vôbec objavný, skôr celkom banálny: sériový vrah brutálne zabíja mladé ženy v malom meste a nikto "akože" netuší o koho ide. Pozorný divák však jeho identitu priskoro uhádne. Násilné scény sú zvyčajne ponorené do tmy alebo sa odohrávajú mimo záber. Napätie je odľahčované vtipnými hláškami. Minutáž je úplne znesiteľná, film priemerný, vhodný najmä pre priaznivcom gialla. ()