City Divided: Jerusalem's Most Contested Neighborhood

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny
USA, 2015, 16 min

Dokumentárny film o živote v rozdelenom Jeruzaleme. Blízko starého mesta sa nachádza štvrť Silwan, ktorá bola nedávno centrom nepokojov. Počet židovských osadníkov v nej stále rastie a izraelská politika ničí nelegálne postavené domy Palestíncov, ktorí majú malé až žiadne šance vôbec dostať stavebné povolenie. Nedávno pri konflikte dokonca zahájili búranie tzv. domov teroristov, čo opäť spôsobilo nárast konfliktov. Dokument sa pomocou rozhovorov s miestnymi snaží priblížiť vnímanie tohto diania priamo na mieste. (Marek1991)

Marek1991

O tomto by sa dala natočiť omnoho investigatívnejšia reportáž alebo dokument. Sám som za poslednú dobu videl množstvo šokujúcich videí so šikanou a utláčaním Palestíncov, existuje množstvo obvinení na izraelskú stranu, ktorá sa dopúšťa niečo ako apartheidu a vytláča Palestíncov z ich pôvodných území, no svet aj kvôli tomu, že za nimi stojí židovská lobby v USA dosť mlčí. Vice ako tradične svoju prácu dosť odflákli, ale zas aspoň poukázali, že niečo nie je v poriadku. ()