48 Hours with Muhammad Ali

Réžia:

Daniel Glynn

Hudba:

Rob Lord

Muhammad Ali (a.z.), George Foreman (a.z.)

V srpnu 1974 byl fotoreportér Peter Angelo Simon pozván do soukromí jednoho z nejslavnějších lidí planety. V malém pensylvánském hotelu Petera kolem půl páté ráno probudilo hlasité klepání na dveře. „Vezměte si kalhoty a fotoaparát, šampión běží!“ Dotyčným byl Muhammad Ali, který se měl brzy pokusit získat zpět titul mistra světa v těžké váze. Titul, který mu byl odebrán jako trest za to, že před sedmi lety odmítl odvod do Vietnamu. Jeho soupeřem měl být brutální, neporažený George Foreman. Místo konání: Zair, Afrika. Zápasu se mělo přezdívat „Rvačka v džungli“. Peter v intimním proudu vědomí odhaluje slovy a mimořádnými fotografiemi, co se stalo během jeho jedinečných 48 hodin s Muhammadem Alim v jeho soukromém útočišti hluboko na pensylvánském venkově; na místě, kterému se přezdívá „ráj bojovníků“.
Natočil 33 svitků filmu. To, co zachytil, odhaluje dosud neznámé aspekty Aliho fascinující povahy. Většina fotografií se na filmu objevuje vůbec poprvé. Peter ve svém newyorském studiu hovoří o svém procesu, dojmech z Aliho, odkazu tohoto monumentálního okamžiku a o půvabu fotografie pro nás jako lidské bytosti i jako svébytné umělecké formy. Jen málo fotografů se dostalo tak blízko k boxerovi, který stojí za legendou. Tento hypnotický a snový snímek odhaluje přípravu na zásadní okamžik kulturních a politických dějin a je fascinujícím vhledem do tvůrčího procesu významného amerického fotografa. (JasonCZ)