Orlie pazúry

• Česko Orlí spáry (viac)

Miliónové obchody s kokainem v newyorské Čínské čtvrti kontroluje záludný Mr. Li a jeho pravá ruka, obávaný zabiják Kahn. Vedení protidrogového centra vyšle zvláštního agenta Tylera Wilsona, aby proniknul do této zločinecké organizace. Jeho spojkou je místní policajt Michael Reeds. Jedinou možností je zúčastnit se ilegálních bojů, které organizuje Mr. Li. Nejdřív však musí najít uznávaného učitele Mistra Pana... (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Tomuhle veledílu bych s klidným svědomím odpustila look osmdesátek, chudou výpravu, nepříliš vydařené bitky (byť nevydařené hlavně z hlediska choreografie a střihu, o fyzických schopnostech jednotlivých aktérů nepochybuji), mizerný příběh, ještě mizernější kožené neherce, tuctovou hudbu. Ale co odpustit nelze, jsou tak debilní dialogy, že se to nedalo skoro vydržet a co mne bude ještě dlouho strašit, byly ty nejpitomější a nejvíce nesexy slipy Jalala Merhiho. Snad ani pornoherec z laciného německého bijáku pro dospělé by si tak debilní slípky neoblíknul. Za mne velké zklamání a jedna otočka od odpadu. ()

ConanVJ

Orlí spáry jsou 90tková Martial Arts klasika s Bylly Blanksem a Jalalem Merhim. Jako hlavní padouch se kterým se Blanks střetne je zde další ikona těchto filmů a zvlášť záporných rolí Matthias Hues. Filmu nechybí nic, co v tomto žánru nesmí chybět (klasický výcvik, nějaký ten vyřazovací turnaj a finální bitka). Tento film opět nikomu v této době asi moc neřekne. Za mě 90% :) ()

Lacike

V mladosti tento film patril k mojim najoblubenejsim videobeckam a ked som si ho teraz pozrel po rokoch, tak musim prekvapivo povedat, ze stale funguje. Jeho najväcsim kladom je, ze ma kurevsky spad. Neustale sa tam nieco deje a ani na chvilu som sa nenudil. Dej je zmysluplny, komedialna chemia medzi ustrednym policajnym duom (Blanks, Merhi) funguje na jednotku, zaporak (Hong) zabavne prehrava, jeho poskok (Hues) je posobivy aj ked prakticky za cely film nic nepovie a dockame sa aj nejakych tych nahotiniek. Teda od zien. To ze sa chlapi pred zapasom vyzliekaju (pripadne zo seba strhnu saty behom bitky) je v tomto zanri samozrejmostou. A bitky? Je ich to dost a v ramci USA produkcie, hm, v tomto pripade vlastne Kanadskej produkcie sa jedna o nadpriemer. Choreografia je slusna, obcas sa dockame aj nejakeho zlozitejsieho chvatu, neprehladnych strihov do blba je minimum, rovnako ako scen, kedy herci ocividne kopu do vzuchoprazdna namiesto do superov. Jedinym vyraznejsim sklamanim je Hues. Je to namakana hora svalov, ktora budi respekt a nepotrebuje k tomu ani dialogy. Lenze ked uz konecne dôjde k tomu, ze ma nieco predviest vo finalnej bitke, tak sa ukaze, ze okrem vzhladu nema, co ponuknut. Je prilis pomaly, neohrabany a prave pri jeho bitke je neprehliadnutelne, ze mlati tak nanajvýš vzduch. Ani snaha kameramanov a strihacov zakryt jeho neschopnost mu nepomohla. Poznam aspon dva filmy v ktorych predviedol skvele kusky, takže neviem kde bol problem. Snad len, ze sa ho tentoraz filmari bali donutit nieco predviest akonahle si vyzliekol tricko a zamrkal na nich prsnymi svalmi. :-) Vysledkom je nadpriemerne videobecko, ktore mi aj po rokoch zlepsilo naladu. 6/10. ()

Figu

Nelezte do spárů orla Billyho Blankse! Tak v tomhle čistokrevným béčku se s tím moc neserou. Lehká temnota, devadesátková syrovost, solidní bitky, volizovačky a kozy v plným proudu. Příběh je samozřejmě jednoduchej jak žebřík a člověk dnes musí přimhouřit oko, teda pokud si chce tenhle Martial Arts biják vychutnat stejně jako já. Ovšem na oči se nevztahuje sluch a ten jen tak přimhouřit nejde... Ano, uši mě rvala ta šílená hudba, kdy o nechutný skřípání saxofónů není nouze a v závěru ty libí tóny doprovázelo zase ještě dvacetiminutový uširvoucí pištění a hekání všech bojovníků! To je za mě mínus. Nostalgie u mě zachraňovat tentokráte nic nemůže, páč jsem Orlí spáry viděl prvně a to po osmadvaceti letech jejího vzniku. Každopádně jako milovník oldschool a béček tu průměrnou známku bouchnu. Navíc pivko u toho bodlo dokonale! 55% ()

Wacoslav1

Prumerny akcni becko postaveny predevsim na soubojich film se misty vlekl uplne mi zkratka nesedl po strance deje nic extra progresivniho pridal bych nejakou tu prestrelku protoze jenom samy bitky z toho misty delaji stereotyp kazdopadne osvedcena dvojice Blanks Merhi opet ziskava body ti dva v tom proste umeli chodit a byly sehrani Mathias Hues mi tu prisel po strance souboju trochu nevyuzitej ale jinak si zaporaka vystrihnul opet z prehledem proste je to takovej klasickej nicim nevybocujici martial arts akcnak z 90 let ()