Batman: Duša draka

• Česko Batman: Duše draka (viac)

Dobrodružstvo sa odohráva v búrlivých 70. rokoch minulého storočia a sleduje Brucea Wayna, ktorý trénuje u majstra bojových umení. Je to nezabudnuteľná doba, kedy Bruce absolvuje výcvik po boku ďalších elitných študentov (HBO Max)

JohnnyD

7/10 Pozitívne prekvapenie. Štylizácia do sedemdesiatych rokov a dobových kung-fu filmov je mimoriadne osviežujúca. Batman je tam trochu navyše, na druhej strane pôsobí to ako ucelený film, nie ako videohra ako niektoré staršie DC animované filmy (aj v réžii Sam Liu), že si to viem živo predstaviť ako hraný film. ()

oveckaoa

Tak, že Batman, který je tam úplně zbytečný a kdyby tam nebyl nic se nestane, Richard The Dragon (asijská verze Bruce Leeho mixlá s Bondem) Bronze Tiger a Sheva bojují proti jakémusi hadímu kultu co chce přivést na Zemi jakéhosi hadího boha, kterého ani neuvidíme (možná v druhém díle pokud bude). Celé je to takové průměrné hlavní záporák je obyčejný člověk co má 3 nohsledy z nichž z jednoho lezou hadi (nejzajímavější postava bohužel jediná z záporáků) jedna je obyčejná ženská a jeden je slepý týpek . Těžký průměr 40 procent. ()

CaptainCzech

Jiné pojetí a jiná doba pro Batmana, než je běžný divák zvyklí. Osobně si myslím, pokud je v názvu Batman, tak by rozhodně neměl být pouze vedlejší postavou. Není tu nic šokujícího, ale ani co by člověka naštvalo. Ten kdo sleduje animáky od DC ví přesně do čeho jde. Za mě nejlepší postava nespokojená Shiva, který jsem fandil. Filmek v pohodě za solidní 3* ()

CheeseFigure

Skríženie kung-fu filmov a Batmana, okorenené o mysticizmus? Prečo nie? I keď by som to radšej nazval Bruce Wayne: Soul of the Dragon, pretože mám pocit, že Bruce ten kostým navlečie len z povinnosti. A  celkovo mám pocit, že postava Batmana je tu, pretože z celej skupiny je asi najznámejší a film sa predá lepšie, než keby sa volal Richard Dragon: Soul of the Dragon. Postavy hláškujú jak v 80-kových akčných filmoch. Akcia je fajn. Hudbu musím pochváliť. Príbeh je jednoduchý, neurazí ani nenadchne. Zloduchovia mohli byť zaujímavejší. A záver bol divný. Inak sa jedná o fajn jednohubku, ktorá mohla byť spravená aj lepšie, ale na večer dokáže zabaviť. Keby sa niekedy vyskytol nejaký ďalší projekt, ktorý skĺbi kung-fu a Batmana, tak by som sa nehneval. ()

Shakers

Batmana mám veľmi rád, ale tato čínska verzia šmrcnutá Bruce Leem ma moc nebavil. Navyše Batman sa tu ani dlho nedrží a príde až na koniec filmu. Ani prostredie filmu mi k tomu nesedelo. Každopádne na akčnú stránku sa dobre pozerá. Predsa len to režíroval už skúsený Sam Liu, ktorý ma toho už s DC natočeného hromadu. 40% - 2* ()