Dokument věnovaný 75. výročí Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, jejím absolventům a pedagogům... Nedlouho po druhé světové válce vznikla v Praze s podporou státu první škola u nás zaměřená na přípravu profesionálních tanečníků. Za léta její existence vychovala takové osobnosti jako Jiří Kylián, Ivan Liška, Daria Klimentová nebo Jiří a Otto Bubeníčkovi. Její současný ředitel Jaroslav Slavický svým velmi racionálním a zároveň empatickým vedením probouzí v adeptech tanečního umění nejen taneční dovednosti, ale napomáhá i rozvoji jejich choreografického talentu. (Česká televize)

Lukoboss

Hned na úvod musím říct jednu zásadní věc, která mě tahala za uši celou dobu. Tenhle pořad je jedna velká óda a "reklama" na Taneční konzervatoř, kde se v průběhu všichni sladce usmívají s výrokem, že to bylo to nejlepší v životě, co mohli absolvovat atd. No, nic se nesmí přehánět. Ale.. ALE!!! Jelikož mám pro tenhle žánr určitou slabost, jelikož jsem X těch představení opravdu viděl a jelikož jsem dokonce měl tu možnost a čest se s některýma těma lidma osobně potkat a případně i poznat, dávám hodnocení vyšší, než by si možná pořad zasloužil. Nejde to jinak s tím hodnocením. Ale pochopitelně je to žánrově daná věc, která spoustu lidí pravděpodobně úplně mine. ()

Benigni

Dokument o ničem. Hnusně reportážně natočený, dramaturgicky i režijně velmi plochý. Obrazově i technicky působí pořad jako z 90. let. Ani osobnosti, ani příběh konzervatoře nejsou prezentovány nějak oslnivě. V polovině dokumentu už jsem přestala mít o cokoliv zájem, jen prosbu, ať už to konečně skončí. Nikam to nevedlo, nemělo to žádnou prozaickou linku - červenou nit. Paradoxně ani hudební a taneční čísla v dokumentárním zpracování nepůsobila nijak mimořádně. Velká hodinová nuda Martina Kubaly. ()

JC_Gucci

Dokument působí spíše jako reportáž. Jsem si jist, že jak o tančením světě, jeho osobnostech, tak i taneční konzervatoři, existují lépe zpracované zdroje informací. ()