The Silent Criminal

Příběh se točí kolem starodávného předmětu jménem Dayintuya. Jedná se o tajuplnou zbraň, vyrobenou pro jednoho z předešlých císařů, která dává svému nositeli neuvěřitelnou moc. Vždy byla v držení císařské rodiny. Tedy jen do té doby než zmizela. Od té doby po ní tajně pátrá hned několik lidí. Do tohoto pátrání se zapojí i Long Yao, člen jednotky Jinyiwei, která má za úkol chránit vysoce postavené hodnostáře, a poněkud nedobrovolně i konstábl Shi Jing Yao. (Lex.San)

Lex.San

Upřímně a bez mučení přiznávám, že mě tenhle seriál zaujal hlavně kvůli svému plakátu. A i když jsem byl smířený s tím, že je to jasný clickbait, po zhlédnutí traileru jsem si řekl, že to s ním zkusím. *** První dva díly se nesly na vážno-nevážné vlně a já moc nevěděl, co si o tom mám myslet. Pak se s tím, ale hlavní protagonisté docela poprali a i když nevážné scény sem tam vystrkovaly růžky, příběh se celkem slušně rozjel. Bojové scény byly působivé a zápletka byla docela chytře vystavěná. Romantická linka zde byla jemná a nenásilná a sedla mi tady. Ke konci příběhu nedochází dech, ale naopak nabírá na obrátkách a docela mě překvapilo, SPOILER kolik vedlejší postav se scénáristé rozhodli zabít KONEC SPOILERU. A i když konec seriálu naznačuje možné pokračování, na které bych se s chutí podíval, zase tak moc jej nevyžaduji – zasloužené 3* (6,5/10) ()