Plachý Chonlatee (Thanawat Rattanakitpaisan) bydlí se svou matkou v Chon Buri a už od dětsví byl tajně zamilován do svého kamaráda Tonhona (Suphakorn Sriphothong) bydlícího hned vedle, který se později kvůli otcovu podnikání odstěhoval s celou rodinou do Bangkoku. Tonhon se v Bangkoku chová homofobně a chodí s dívkami. Vše se změní, když se Chonlatee dostane na stejnou univerzitu do Bangkoku, kterou studuje i starší Tonhon. Ten se mezitím rozešel se svou poslední dívkou Amp. (jiri.twist)

emkon

Tonhon Chonlatee je příběhem lásky dvou přátel z dětství. Nečekejte od seriálu žádnou velkou hloubku nebo poselství, protože většinu vypjatých scén vyvažují komediální prvky. Ale díky tomu byla radost seriál sledovat. Bylo to zábavné a roztomilé. Pořád se něco dělo a na mě to fungovalo. Já jsem těm postavám věřil. Asi největším překvapením bylo ztvárnění role Chona fantastickým a roztomilým Khaotungem, který umí vyjádřit emoce jen svou tváří. ()

jiri.twist

S chutí jsem se mnohokrát i zasmál. To, jak vnímat tuto sérii, musí být v člověku samotném (musí rozumět Asii), aby rozlišil jemnost zdejšího přehrávání, které je zde v pikantní formě dovedeno schválně někdy až do pitvoření a doplňuje celkovou komičnost, od některých jiných asijských produkcí, kde naivita, topornost či vykroucenost jsou pro neasijské diváky už moc. Kdo to nepobere, seriál zbytečně odsoudí (např. kklepnna), ale to je jeho věc, ne moje. Hlavně, že vše nesklouzlo do množiny "západních" sitcomů, kdy je divák "nucen" se smát každé blbině v podobě neustále vnucovaných "smějících se diváků". Zde je sledujícímu ponechán prostor, aby sám zvážil, jak bude reagovat. Toto výborné thajské dílko právě teď v lednu 2021 skončilo a já mohu jen napsat, že to byl opravdu fajn zážitek. Obě hlavní postavy jsou zde hodně originální. Křehký a mladistvě vypadající Chonlatee a sportovní typ Tonhon s tetováním na prsou (které má v příběhu svůj význam - Navigátor vers. Oceán). Kromě lehké zábavy se v seriálu objeví i hlubší myšlenky např. v jednom z pozdějích dílů se v hádce matka Chonlatee-ho Nam doslova blýskne: "...LEPŠÍ KDYŽ JSI NENÁVIDĚN ZA TO CO JSI, NEŽ BÝT MILOVÁN ZA TO CO NEJSI..." a vážím si i celkového poselství, postoje k mužům, co mají rádi muže, což má jistě dopad na diváky. Výborné jsou i dvě další postavy gayů Ai a Nhai (Ni), a i holčiny Miriam a Pang přispěly k dobré zábavě. Milovníkům BL seriálů a těm, co dokáží to, co seriál sděluje, doporučuji. Je přeložen do češtiny na stránkách manon210. 4x10 ()

• V 8. epizodě 1. série Tonhon (Suphakorn Sriphothong) a Chonlatee (Thanawat Rattanakitpaisan) projíždí na motocyklu přes výrazně žlutě nasvícený lanový most, u něhož si pak dělají selfie. Jedná se o most krále Rámy VIII. přes řeku Chao Phraya v Bangkoku. Most má asymetrický design s jedním 160 metrů vysokým pylonem ve tvaru obráceného Y, a rozpětím delší strany mostu 300 metrů, což jej v době svého vzniku řadilo mezi největší mosty tohoto typu na světě. (emkon)