American Horror Stories

• USA American Horror Stories
USA, (2021–2023), 14 h 23 min (Minutáž: 38–52 min)

Paris Jackson, Matt Bomer, Sierra McCormick, Billie Lourd, John Carroll Lynch, Aaron Tveit, Naomi Grossman, Cody Fern, Charles Melton, Danny Trejo (viac)

American Horror Stories je voľné pokračovanie oceneného antologického seriálu od Ryana Murphyho a Brada Falchuka s názvom American Horror Story. Týždenný antologický seriál bude v každej epizóde predstavovať iný hororový príbeh. Od roku 2011 tvorcovia AHS nanovo definovali hororový žáner rôznymi časťami, v ktorých sa objavil strašidelný blázinec, sabat čarodejníc, putovná šou čudákov, strašidelný hotel a samotná apokalypsa. Televízny seriál vychoval zástup oddaných fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú, aké hrôzy prinesie ďalšia kapitola. (Disney+)

Recenzie používateľa Bossi123 k tomuto seriálu (3)

Film (2021) (S01E03)

Za mě je tento díl nejlepším z prvních tří. Původně jsem si myslel, že bude ve stylu pokračování předchozího děje nebo že bude nějak navazovat či aspoň trochu souviset s předchozími díly, ale místo toho se otevírá úplně nový příběh o dvou milencích a jednom prokletém filmu. Myslím, že téma prokletý film, který dělá s lidmi divné věci, zase tak originální není. Za zmínku stojí např. nový seriál Cursed Films (seriál) (2020)  Linie s milenci byla o něco lepší, ale ten konec byl docela předvídatelný. Jediné, co si myslím, že by se mělo zlepšit, je malá originalita, předvídatelné vyvrbení vztahu, podivný a za mě dost otevřený konec - koneckonců nevíme, jak dopadly ostatní pásky s filmem. Byly ještě nějaké? Co myslel režisér svými posledními slovy, že to vše teprve začne? Proč nebyli milenci potrestáni, když postřelili onoho zrůdného režiséra a pak ho nechali uhořet? Podle mě by to vydalo na další dlouhý díl. ()

Neslušný zoznam (2021) (S01E04)

Čtyři influenceři, kteří si říkají Bro house se snaží získat co nejvíce sledujících a jsou pro to schopni udělat cokoli. Dlouho se jim daří, ve chvíli, kdy natočí video, kde ukáží záběry muže páchajícího sebevraždu, to však přeženou a začínají přicházet o příznivce a hrozí jim i právní problémy ze strany rodiny zemřelého. Snaží se to napravit, ale marně. Pak narazí na magora, který se převléká za Santu Klause a ostatní zabíjí a slíbí klukům odplatu - všechny je během jednoho večera zabije. A to velmi brutálním způsobem (prostřelení hlavy šípem, utopení + elektrizace, otočení hlavy o 180 stupňů a upálení). Za mě tento díl oproti předchozím spíše slabší, ani chvíli jsem se nebál, spousta věcí byla předvídatelná a herecké výkony počínaje influencery a konče falešným Santou v podání Danny Treja nebyly nijak závratné. Některé scény mi přišly zbytečně trapné (např. když točily videa v džymu a začali tomu černochovi olizovat břicho). Také bych se obešel bez toho rozřezaného kluka v podobě vánočních ozdob na stromku v obýváku. ()

Ba'al (2021) (S01E05)

/SPOILERY/ Dva mladí partneři se snaží mít dítě, ale neúspěšně. Snaží se to nejdříve řešit pomocí západní medicíny, ale pak žena dostane od jedné slečny sošku bůžka plodnosti, údajně pocházejícího z dob Babylonu. Ten jim má pomoci. Již od narození dítěte jsou s ním problémy a matka lituje, že služeb sošky využila. S dítětem zažívá peklo a je v depresích z toho, že "se ho chce zbavit". Manžel natáčí a nemá čas na dítě. Soška bůžka se přesouvá samovolně po domě. Norma, chůva a uklízečka, dává výpověď po té, co zjišťuje, že mají manželé u sebe sošku. Křižuje se a vybíhá z domu pryč. Liv má stále větší se sebekontrolou.  To, že je bůžek posedlý a nebezpečný, se dalo odhadnout poměrně brzy. To, že se manželský pár snaží mít dítě a má s tím problémy a uchýlí se k neobvyklým alternativám, je docela neoriginální nápad. To, že jeden druhého považuje za blázna, mě také nijak nepřekvapilo. Motiv extrémně nepříjemné a nesympatické manželky je také poněkud velké klišé. Na mě už to pak ke konci bylo hrozně přehnané. Na druhou stranu musím ocenit zvrat. To jsem skutečně nečekal. Ale myslím, že měla být nějak potrestaná i Liv, ale toto přesvědčení možná vychází z toho, že byla fakt extrémně nesympatická. Jinak určitě nejstrašidelnější díl. ()