Marze

Zabavna komedie, ktera zaroven nabizi vrele charakterove drama. Pro nekoho to muze byt moc mydlove, ale scenar je prijemne primocary a herectvi solidni. ()

silentname

Komédia "American Reject" je asi taký medzník medzi hudobnými komédiami, kde máme nejakú talentovú šou. Alebo ... tak trochu. Občas sa nájde dobrá, väčšinou to skončí v priemere a niekedy sa objaví aj vrchol tuposti a trápnosti. Ale to je tak asi so všetkým. Tento film je taký neškodný podpriemer pre mňa. Problémom totiž sú jeho prvé dve tretiny, ktoré majú vykresliť našu hlavnú hrdinku Kay Montgomery. A robia to skrz dve veci. V prvom rade klišé. Viete presne kam mnohé scénky budú smerovať. A potom jej charakterové črty. Ktoré by sa dali definovať tromi slovami - sebectvo, sebaľútosť a patetickosť. Toto sú tri elementy, ktoré vysoko definujú všetko čo sa v tomto filme bude diať. Naša hlavná hrdinka je zameraná len na seba, plná obrovskej sebaľútosti a jej život je neskutočne patetický. A tá patetickosť je potom to, čo z toho filmu cítime aj my ako diváci. A to je dosť zásadný problém. Nie je to vtipné sledovať Kay prechádzať svojimi útrapami. Nie je vtipné vidieť ju ako je zasypávaná negatívnou reklamou na svoju osobu odvšadiaľ. Možno by nám to vtipné byť malo. Lenže sama je tak neskutočne patetická, že sledovať to vyvoláva vo mne pocit, že je to skôr tragické. Už sama o sebe je neskutočne úbohou postavou a keď tú jej úbohosť so všetkým ešte chcete zveličovať, tak je to len ... úbohé. A celé to ešte k tomu pôsobilo, že dobehne aj do veľmi klasického konca, ktorý poznáme a videli sme miliónkrát. Kde sa bude treba rozhodnúť, či sa rozhodne sebecky, alebo naopak nenechá priateľov na vážkach. A prekvapivo, tento film sa rozhodol priniesť trošku iné finále než som čakal. Nezaobídeme sa síce bez veľkej hádky (mimochodom, padnú tu tak neodpustiteľné slová a hnusné myšlienky, že som bol až šokovaný), no vo výsledku ma film prekvapil spôsobom, akým to celé nakoniec Kay zakončila. A síce to prináša ten happyend efekt, ale nie spôsobom, akým som si myslel, že to bude. A v tomto smere poviem, že ma film úprimne prekvapil. A plus mu ešte aj musím uznať, že spevácke čísla v tomto filme sú na dobrej úrovni a niektoré skladby znejú aj celkom dobre. Na jedno pozretie okey, no nechcel by som viac hlavnú hrdinku vidieť. Hodnotenie: C- ()