Pobočnyj effekt

• Rusko Побочный эффект (viac)

Jedného dňa narušili lupiči pokojný života architekta Andreja a jeho manželky. Odvtedy má Andrej len jediný sen, vymazať túto nočnú moru z Olinej pamäti. Zúfalé hľadanie riešenia ho dovedie do hrôzostrašného bytu tajomnej Mary, ktorá sľubuje „špeciálny“ liek. (petrik11)

Morholt

Námět měl rozhodně něco do sebe a úvodní scéna nebyla vůbec špatná, ale pak už následoval postupný sešup dolů. Režisér znepřehlednil relativně jednoduchý příběh a víc než čemukoliv jinému se věnoval psychadelickému vizuálu, který z mého pohledu není jeho šálkem kávy. Na konci zůstala spousta otázek, ale minimum odpovědí. 30%, které patří především Marině Vasiljeve. ()

Dalajlada

Tento film byl vynikajícím houbařským zážitkem. Ať už jako sběratel či uživatel. Fajn udělaná psychotická noční můra o tom, jestli stojí za to dostat druhou šanci. ()

goauld

Jeden z příkladů, že Rusáci by neměli se míchat do žárnů, který neumí... Horror není vyjímkou. Jako ústřední dvojice celkem nesympatická, celý děj silně nesrozumitelný, střih a finále pro člověka nesjetého houbičkami zcela nepochopitelný. V podstatě jsem vůbec nepochopil smysl počínání oné "divoženky" a vůbec - proč vlastně tohle dílko vzniklo. V podstatě se jedná o páreček, který navrátivší domů (nechtěně) vyrušil zloděje. Ze zlodějů se nakonec vyklubali zvrhlíci, kteří jeho manželku znásilnili což mělo za následek potracení jejich dítka. On pak hledal "spásu" u divoženky Mary, která ho nadopovala houbičkama a od té chvíle v podstatě ani divák neví, zda vše dále pak bylo pouze v onom poblouzněném stavu, nebo jak to vlastně bylo, protože od té chvíle začíná být děj poměrně nepřehledný. Navíc vše "podstatné" se odehrávalo ve tmě, což na přehlednosti moc nepomáhalo. Najednou tam byla místnost z houbama na stěně, nějaká vychrtlina, pajdající komorník (či co to bylo) a tajemný "průchod" do jiné časové dimenze... Zkátka haluz na entou.... ()

petrik11

Aké je ťažké napraviť chybu, či aké je ľahké točiť o tom celý film? Rusi ponúkli horor so zaujímavým nápadom, je to moderné, tak prečo nie. Celé to bolo ale pridlhé, pokusy vysvetliť nevysvetlené mi moc nesadli. Kasting vcelku OK. Celý dojem z filmu, no dalo. Nič viac. Ale ešte čosi Marina Vasiljeva je krásna žena. ()