American Dream

Podnikatelé Scott (Luke Bracey) a Nicky (Michiel Huisman) zoufale touží po penězích na dokončení svého stavebního projektu. Obrátí se na ruského mafiána Yuriho (Nick Stahl), ale poté, co odmítne financování, které jim nabídl, se Yuri pomstí tím, že se pokusí převzít jejich projekt. Partneři jsou vyděšení a nemají se kam obrátit o pomoc, dokud se Nickyho drsná ruská přítelkyně Ana (Agnieszka Grochowska) nerozhodne zakročit a pomoci jim. (mokelembembe)

Easykill

"Chtěl jsi pomoct, neptal ses na moje metody!" Nicky Stahl alias pan "čtvrťák" v akci! Slizký víc než obvykle, možná o kapku víc! Na jasně nízkorozpočtový kousek je americký sen víc než parádní. Tím jak mě film zaujal a bavil od začátku, nedávám žádnou váhu nějakým malým bezvýznamným chybičkám. A trochu bych přehodnotil "drama" a úplně v klidu přihodil i thriller. Protože gradace a stupňování terroru, ať už psychického či fyzického funguje dost dobře. Za mě, to mohlo být klidně delší, pár scén mi tam chybělo. Ale jak píšu výš, solidní záležitost, která stojí za pozornost. ()

pornogrind

Scott a Nicky touží po svým snu což je dokončit svůj stavební projekt. Jenže to je bude stát ještě spoustu snahy, úsilí, odříkání a peněz ale ani to nebude stačit. Začátek mě popravdě moc nenadchl. Film začal být zajímavější až poté co oslovili špatný lidi. Od té doby to už nebylo jen o penězích ale tady začalo jít i o jejich životy. I díky přijatelný stopáži jsem snímkem tak nějak proplul nutno ale říct, že bez nějakýho většího vzruchu, napětí či zapamatovatelný scény. Snad kromě jedné. Nebylo to špatný, že bych to ale vyloženě někomu doporučil tak to asi né. Určitě to může sednout ale raději od toho žádnej velkej filmovej zázrak nečekejte. Za mě slabší 3hvězdy.  PS. Spíš mě zaujal první zdejší komentář uživatele sochoking kterej odkazuje na film Dług (1999). Po přečtení komentářů k tomuto filmu si zde dovolím použít komentář uživatele cpt.Lynch k tomuto filmu který napsal "Velmi surové, kruté, napínavé a deptající... octnout se v kůži hlavních hrdinů bych si ze všeho nejvíc nepřál." A tohle mi u filmu American Dream právě chybělo. ()